A A+ A++

Czy to ekstremalnie niskie temperatury Syberii, czy żar Sahary – odzież motocyklowa Klim bez problemu poradzi sobie w każdych warunkach. Skąd wzięła się ta niezwykła marka? 

Nie ma wymówki, by nie pojeździć – to hasło chyba najlepiej oddaje filozofię marki Klim, założonej przez Justina Summersa w 1999 r. Firma, zlokalizowana w Idaho w Stanach Zjednoczonych, specjalizuje się w produkcji  specjalistycznej odzieży motocyklowej i przeznaczonej dla zimowych sportów motorowych, czyli tej, wobec której wymagania użytkowników są najwyższe. Klim lubi podkreślać, że ich odzież tworzona jest przez motocyklistów, dla motocyklistów.

Historia firmy sięga roku 1994, kiedy to pod marką Teton Outfitters produkowano szyte na specjalne zamówienia, bardzo trwałe kombinezony narciarskie dla służb i innych użytkowników pracujących w trudnych zimowych warunkach. Kiedy w 1999 roku Justin Summers zdecydował się zmienić markę z Teton Outfitters na Klim, najwyższa jakość odzieży na trudne warunki pozostała priorytetem. 

Praktycznie od początku działalności marki Klim, pracowano z najważniejszymi markami i technologiami. Pojawiły się motocyklowe kurtki i spodnie wykonane z Cordury, wyposażone w rewolucyjne na tamte czasy membrany GORE-TEX. Klim nigdy nie uznawał kompromisów – odzież motocyklowa miała być innowacyjna i bezpieczna, ale musiała także charakteryzować się niezrównaną trwałością. 

KIM button

Klim dla motocyklistów 

Ale skąd w ogóle w firmie, wyspecjalizowanej w odzieży przeznaczonej do zimowych sportów motorowych, wziął się pomysł na asortyment dla motocyklistów? Oczywiście z pasji – kiedy kończyła się zima, pracownicy Klima, zamiast na nartach i skuterach śnieżnych, jeździli na motocyklach. Od początku irytowała ich jakość ciuchów, które musieli kupować, dlatego w 2004 roku firma postanowiła samodzielnie zająć się produkcją motocyklowej odzieży, wówczas tylko off-roadowej. Potencjał nowej aktywności marki okazał się ogromny. 

Rok 2009 przyniósł kolejny przełom w działalności firmy. Dostrzeżono nowy trend wśród podróżników motocyklowych – zaczęli oni łączyć odzież motocyklową i typowo specjalistyczną, przeznaczoną do zimowych aktywności motorowych. Wzrastały oczekiwania i potrzeby, a motocykliści szukali nowych wyzwań. Zima przestawała być przeszkodą w podróżowaniu. Klim, jako doświadczona w produkcji zimowej odzieży firma, bez problemu odnalazła się w nowych warunkach. W 2011 roku ruszyła produkcja kolekcji przeznaczonych do jazdy szosowej i adventure.

W 2012 roku marka Klim stała się częścią koncernu Polaris. Justin Summers uspokajał wówczas pojawiające się tu i ówdzie obawy, że nowy właściciel oznacza ogromne wsparcie dla marki i otwiera drogę na zupełnie nowy, nieosiągalny wcześniej poziom.

Klim w Polsce

W Polsce autoryzowanym przedstawicielem i Importerem marki Klim, jest krakowska firma Temak sp. z o.o. W ofercie – wszystko, co potrzebne najtwardszym i najbardziej wymagającym podróżnikom. Jednym z użytkowników marki Klim jest Marek Suslik, czyli White Wolf – człowiek, który zimą wybrał się motocyklem do Ojmiakonu, najzimniejszej miejscowości na świecie. 

Wśród tegorocznych nowości Klim znalazł się zestaw Baja S4zaprojektowany na upalne dni, przeznaczony dla motocyklistów kochających przygody. Charakteryzuje się niezrównaną wentylacją, perfekcyjnym dopasowaniem i najwyższym stopniem ochrony, który został osiągnięty nie tylko dzięki trwałym materiałom, ale także technologii Superfabric i protektorom D3O CE LEVEL 1.

Kolejną nowością w ofercie Klima jest zestaw Enduro S4 – doskonałe uzupełnienie zestawu Baja S4. Sprawdzi się on przy zmiennej i deszczowej pogodzie. Elastyczność kurtki i spodni zapewnia pełną swobodę ruchów. Po złożeniu odzież zajmuje minimalną ilość miejsca, co może być kluczową sprawą w czasie motocyklowej wyprawy. Kurtka Enduro przyda się także jako codzienna odzież. 

Więcej nowości Klim zobaczycie podczas nadchodzących targów Warsaw Motorcycle Show. Będzie tam także okazja spotkać Marka Suslika – najsłynniejszego polskiego zimowego podróżnika motocyklowego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgłoszenie Prezydenta Miasta Oświęcim o wyłożeniu do publicznego wglądu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Oświęcimiu w rejonie ulic: Powstańców Śląskich, Więźniów Oświęcimia, Krzywej, Dworcowej, Bolesława Prusa i Młyńskiej
Następny artykułTenisowe zmagania we Wtórku