W dzisiejszych czasach osoby, które nie posiadają konta w banku, stanowią zdecydowaną mniejszość. Popularyzacja i dostępność usług bankowych sprawiły, że sięgamy po nie zdecydowanie chętniej. Wśród ofert dla klientów indywidualnych czy pożyczek dla firm uwadze może umknąć rozwiązanie, które stanowi kwintesencje pierwotnych wartości bankierów oraz rozwiązań dla najbogatszych klientów, jakim jest oferta bankowości prywatnej. Nowoczesny private banking to powrót do tradycji, w której współpraca polega na doskonałej jakości obsługi dopasowanej do klienta indywidualnego, przy zachowaniu elastyczności rozwiązań i oferowaniu najwyższej klasy usług finansowych.
Tradycje bankowości i wzorzec obsługi klienta
Historia banków sięga starożytności, jednak forma, z jaką kojarzymy je współcześnie, zaczęła kształtować się na terenie Europy mniej więcej w okresie renesansu. Już wtedy, wiadome było, że aby klienci należący do elity poświęcili im swoje fundusze, musiały budzić zaufanie. Oznaczało to konieczność wypracowania standardów obsługi i zarządzania, które mówiłyby same za siebie i stanowiły podstawę do tego, czym obecnie jest prestiżowa bankowość prywatna. Rzetelność, uczciwość, dbałość o budowanie trwałych relacji – często wielopokoleniowych. To wszystko składało się na doświadczenia oferowane pierwszym klientom i budowę wiarygodności w oczach społeczeństwa. Dzisiaj natomiast możesz doświadczyć połączenia tych standardów z nowoczesnością dzięki usługom private banking.
Wysokie standardy obsługi a private banking
Bankowość prywatna w Polsce i na świecie to obszar, w którym wysokie standardy obsługi są nie tylko oczekiwane, ale wręcz wymagane. Klienci poszukują profesjonalnego zarządzania finansami oraz indywidualnego podejścia i perfekcyjnej współpracy. W jaki sposób spełnia te wymagania private banking i co oznacza wysoki standard obsługi?
Private banking to pochodzące z języka angielskiego określenie tak zwanej bankowości prywatnej. To oferta usług bankowych skierowana do określonego grona osób. Kluczowe są przede wszystkim oczekiwania i środki, jakimi dysponują klienci private banking. Od jakiej kwoty warto zastanawiać się nad tymi usługami? Zazwyczaj wymagana jest minimum kwota 1 mln zł ulokowana w formie aktywów w danym banku. Jest to uzależnione od banku, jednak zazwyczaj po ten rodzaj usług sięgają zamożni klienci indywidualni, przedsiębiorcy czy rodziny o majątku wysokiej wartości. Bankierzy współpracujący z klientami private banking posiadają doświadczenie w zarządzaniu tak dużymi środkami oraz dysponują narzędziami, które pozwalają na większą personalizację usług.
Private Banking w Banku Pekao S.A.
Bank Pekao S.A. od ponad 25 lat oferuje możliwość skorzystania z usług Private Banking. Jednocześnie wyznacza nowe standardy i ścieżki, jakimi może podążać bankowość prywatna w Polsce. Kompleksowe podejście do zarządzania finansami, wsparcie, doradztwo oraz obsługa inwestycji, a także oszczędności to tylko kilka przykładów dostępnych rozwiązań. Podstawą jest przy tym Konto Private Banking. Od jakiej kwoty możesz się na nie zdecydować? Aby nie płacić za prowadzenie tego konta, wartość Twoich aktywów musi wynosić minimum 1 mln zł.
Nowoczesne podejście do bankowości prywatnej
Pozostaje też pytanie o współczesny private banking – co to jest i jak wykorzystuje zdobycze technologiczne? Oferuje on dostęp do szerokiej gamy usług finansowych i inwestycyjnych, wykorzystując przy tym innowacyjne narzędzia analityczne, które łączy z udogodnieniami takimi jak płatności zbliżeniowe czy bankowość mobilna. Wszystko to pozwala na stałe monitorowanie rynku i dopasowywanie strategii zarządzania finansami w czasie rzeczywistym, w sposób najlepiej zoptymalizowany pod kątem potrzeb. Ponadto klienci mogą skorzystać z produktów dedykowanych wyłącznie dla nich jak np. prestiżowe karty kredytowe. Umożliwiają one nie tylko dostęp do wysokich limitów, ale także szeregu usług dodatkowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS