A A+ A++

Koło naukowe Eko-chemik ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” bierze udział w siódmej edycji programu oświatowego „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”. Program ruszył z początkiem roku szkolnego i cieszy się dużą popularnością wśród uczniów „jedenastki”.

Organizatorem projektu edukacyjnego jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauk oraz patronatem medialnym Polskiego Radia.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

Mali chemicy z jedenastki

– Uczniowie klas VII pracują z wykorzystaniem platformy edukacyjnej „Być jak Ignacy” i za pomocą metody eksperymentu poznają prawa naukowe z dziedziny chemii i fizyki. Uczniowie mają również okazję poznać zagadnienia z dziedziny kryptologii, ekonomii i komunikacji międzyludzkiej. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zapewnia Agnieszka Pachocka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

Zajęcia koła naukowego cieszą się popularnością. Uczniowie „jedenastki” bardzo chętnie biorą udział w projekcie, w któym mają możliwość  zdobycia wiedzy. Udział w projekcie to również możliwość uczestnictwa w licznych ciekawych doświadczeniach i warsztatach.

– Nasi młodzi naukowcy przygotowywują również prace konkursowe i liczne materiały do gazetek szkolnych. Za wszystkie działania podejmowane w ramach realizacji programu koło naukowe otrzymuje punkty walcząc o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego” – dodaje wicedyrektor.

Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

– W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości stają się promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobywają wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców — nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach – informują twórcy programu.

Scenariusze zajęć

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 1-8) i polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć. Materiały edukacyjne dostosowano do wiedzy i umiejętności uczniów z grup wiekowych.

Programowi towarzyszy dodatkowo konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować koło naukowe i przeprowadzić zajęcia zgodnie z przesłanymi scenariuszami. Dodatkowo na uczestników czekają różne zadania, za które przyznawane są punkty (np. przesłanie raportu z zajęć, wykonanie gazetki szkolnej, umieszczenie informacji o programie na stronie internetowej szkoły).

Najwyżej punktowanym zadaniem jest praca konkursowa, którą należy wykonać do 22 maja 2023 r. Praca konkursowa polega na przygotowaniu pracy dotyczącej jednego z ośmiu tematów omawianych w programie.

Laureatami konkursu zostaną koła naukowe, które otrzymają największą liczbę punktów.

Informator Urzędu Miejskiego 

Baner UM

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРезніков і Остін обговорили підготовку до чергового “Рамштайну”: що скоро може отримати Україна
Następny artykułWałbrzych. Zderzenie dwóch aut na Gliniku Nowym. Sprawca wyprzedzał na łuku drogi na podwójnej ciągłej