Pierwsza tercja nie zapowiadała łatwej przeprawy. Co prawda gospodarze objęli prowadzenie po golu Martina Kasperlika, ale kilka minut później wyrównał Tomasz Kozłowski. W drugiej części o wyrównanej grze mowy nie było. Jastrzębianie wygrali drugie 20 minut aż 5:1, rozstrzygając praktycznie losy spotkania. W trzeciej tercji emocji – i strzeleckich okazji – za dużo nie było. Kibice zobaczyli jedno trafienie. Wynik ustalił Patryk Pelaczyk.

Spośród nowych zawodników uwagę kibiców przykuł Zach Phillips, który co prawda już w pierwszej minucie spotkania musiał udać się na ławkę kar, ale później zdobył dwa gole i zanotował asystę. JKH wygrał najwyżej w premierowej serii gier, dlatego jest liderem po pierwszej kolejce.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:1, 5:1, 1:0)

• 1:0 – Martin Kasperlík (Zack Phillips), 14:22
  • 1:1 – Tomasz Kozłowski, 18:37
  • 2:1 – Dominik Paś (Maciej Urbanowicz – Kamil Wałęga), 32:56
  • 3:1 – Radosław Nalewajka (Martin Kasperlík – Marcin Horzelski), 33:05
  • 4:1 – Zack Phillips (Martin Kasperlík), 35:24
  • 4:2 – Andrej Dubinin (Rusłan Baszyrow – Tomasz Kozłowski), 37:12
  • 5:2 – Maciej Urbanowicz (Dominik Paś), 38:49