A A+ A++

Według danych firmy Check Point Research w 2021 roku liczba cyberataków w Europie znacząco wzrosła – aż o 68 proc. w porównaniu z rokiem 2020. To łączyć należy z pandemią koronawirusa, która spowodowała przeniesienie wielu obszarów życia codziennego i działalności przedsiębiorstw do cyfrowej rzeczywistości. W sieci pojawiły się więc większe pieniądze, a tam, gdzie one są, pojawiają się również przestępcy – w tym wypadku cyberprzestępcy.

Początek tego roku to agresja Rosji na Ukrainę, a więc i kolejny wzrost cyfrowego zagrożenia. Wspierani przez Rosję hakerzy atakują nie tylko ukraińskie zasoby cyfrowe, ale również krajów wspierających Kijów, w tym i polskie instytucje i firmy. Cyberataki stały się chlebem powszednim np. dla polskich banków.

– Nasze bezpieczeństwo w sieci jest coraz bardziej narażone. Jak widać, zagrożeń z każdym dniem przybywa, lecz tylko od nas i naszej świadomości w tym zakresie zależy, czy będziemy wystarczająco czujni – twierdzi dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, kierownik programu MBA Cybersecurity Management.

Nowy program MBA Cybersecurity Management to dwusemestralne studia podyplomowe skierowane do specjalistów i administratorów IT, menedżerów średniego szczebla, wyższej kadry kierowniczej oraz do osób, które chcą zarządzać cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie lub instytucji publicznej. Celem tego programu jest „przekazanie teoretycznych oraz praktycznych umiejętności, zapoznanie z najważniejszymi trendami, a także rozszerzenie i pogłębienie kompetencji w zarządzaniu bezpieczeństwem w sieci”. Studenci będą mogli zarówno zapoznać się z nowoczesnymi metodami zarządzania, jak i zgłębią techniczne podstawy działania całości infrastruktury teleinformatycznej.

– Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni jest niewątpliwie immanentną częścią cyfrowego świata, w którym funkcjonujemy już od pewnego czasu na co dzień. W samym zarządzaniu cyberbezpieczeństwem, które jest przedmiotem tego programu, objawia się dualizm tej dziedziny: oprócz zarządzania bezpieczeństwem, samo zarządzanie musi też być bezpieczne – tłumaczy dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, kierownik programu.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNadchodzi zielona rewolucja w budownictwie. Polskie firmy nieświadome zmian
Następny artykułBartosz Kubik. Przedsiębiorca z ekonapędem