W sobotę 14 września w godzinach 10:00-20:00 w Galerii Wołomin odbędzie się pierwszy w Wołominie, ale kolejny z cyklu 14 turniejów dla miłośników gier on-line. Wydarzenie odbywa się na terenie 14 centrów handlowych, należących do NEPI Rockcastle w Polsce i potrwa kilka miesięcy. Łączna pula nagród w turniejach wynosi ponad 40 000 zł. W programie między innymi: spotkania i rozgrywki z influencerami-gamerami, strefy gier retro z konsolami i komputerami z lat 80. i 90, VR i komputerów PC.
Tego dnia pod Galerią Wołomin odbędzie się również zbiórka krwi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. To kolejna akcja we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca”.
Road Show w 12 polskich miastach
Cykl wydarzeń, które rozpoczęły się 25 sierpnia w Forum Gdańsk, skierowany jest nie tylko do doświadczonych zawodników, ale również do osób zainteresowanych światem gier komputerowych. Wołomin jest czwartym przystankiem na mapie turniejowej – 14 września Galerii Wołomin odbędą się kolejne rozgrywki.
Ogólnopolski turniej Counter-Strike 2 składa się z 2 etapów. I etap to turnieje eliminacyjne, które rozegrane zostaną w 14 lokalizacjach (w dwunastu polskich miastach), w których TOP 3 graczy zdobędzie nagrody finansowe, natomiast zwycięzca turnieju eliminacyjnego otrzyma bilet do II etapu – Wielkiego Finału. Zwycięzcę pierwszej ogólnopolskiej edycji poznamy 16 listopada w Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie podczas zmagań 14 najlepszych graczy wyłonionych w turniejach.
Dodatkowo będzie też specjalna Strefa SPOT dedykowana rywalizacji na symulatorach rajdowych. Posiadacze aplikacji Spot będą się mogli zmierzyć w wyścigu i zyskać szansę na zdobycie nagrody w postaci Fotela Gamingowego!
Szczegółowy plan rozgrywek oraz formularz rejestracyjny do turniejów dostępny jest na stronie https://gamingkings.pl.
Gamerzy stanowią ponad połowę mieszkańców naszego kraju
Gry komputerowe strategiczne, taktyczne, logiczne czy edukacyjne to cała gama segmentu rozrywki angażująca w Polsce już niemal 20 milionów osób! Z raportu „Różne twarze polskiego gracza”[1] wynika, że Polacy to gamerzy, stanowiący ponad połowę mieszkańców naszego kraju. Tworzą społeczność zróżnicowaną pod względem wieku, wykształcenia oraz płci. Mają różnorodne podejście do gier, od profesjonalnych zawodników e-sportu, zapalonych graczy po tzw. „niedzielnych” użytkowników gier. Ponad 80% graczy z Polski zamyka się w przedziale wiekowym 18–44 lata. Największą grupę graczy stanowią osoby w wieku od 25 do 34 lat (29,8%). Młodsi pasjonaci elektronicznej rozrywki (18–24 lata), to blisko 27% badanych. Najczęściej wybierane są gry logiczne (43% grających), łamigłówki (39%) oraz karciane (35%), przy czym wszystkie te kategorie są znacznie bardziej popularne wśród kobiet. Mężczyźni częściej wybierają gry akcji i tzw. „strzelanki”, a także strategiczne, wyścigowe oraz sportowe[2]. Gry komputerowe to część życia, ale i kierunek, w którym młode osoby mogą szukać ścieżek rozwoju i kariery zgodnych ze swoją pasją.
– Centra handlowe to już nie tylko miejsce robienia zakupów, ale miejsce spotkań towarzyskich, budowania relacji, spędzania wolnego czasu. To przestrzenie społeczne, w których klienci poszukują rozrywki i angażujących wydarzeń. W odpowiedzi na te potrzeby organizujemy w naszych centrach mistrzostwa w popularnej grze Counter-Strike, która łączy miliony osób z całego świata. Będzie to wyjątkowe doświadczenie związane z grami komputerowymi i e-sportem. Okazja do wzięcia udziału w emocjonujących rozgrywkach i spotkaniach z innymi pasjonatami. Jednocześnie poprzez to wydarzenie chcemy zwrócić uwagę na fakt, że gaming na stałe wpisał się już w kanon rozrywki jako hobby, które warto wspierać i rozwijać, a spotkania offline są świetnym sposobem do nawiązywania nowych znajomości oraz integrowania się z rówieśnikami – mówi Beata Ilnicka Marketing Specialist Galerii Wołomin
Zalety, a nie tylko wady
Gry komputerowe dla młodszych pokoleń stały się zarówno narzędziem komunikacji z rówieśnikami, jak i rozwoju osobistego. Chociaż są popularną formą rozrywki, mogą uczyć budowania relacji czy wspierać strategiczne myślenie. Wiele współczesnych gier daje też możliwość nauki języków obcych, rozwijania umiejętności współpracy czy wreszcie eksperymentowania, co prowadzi do nauki cennych w prawdziwym życiu umiejętności. Ukierunkowane korzystanie z czasu spędzanego przy komputerze może być zatem cennym doświadczeniem życiowym.
Zobacz, jak grają najlepsi
Swój udział w turniejach zapowiedziała czołówka polskich graczy w Counter-Strike 2, m.in. Grzegorz „Szpero” Dziamałek, profesjonalny gracz i obecny kapitan drużyny Rebels Gaming, który pojawi się w olsztyńskich centrach handlowych; Angelika „Angelka” Kozłowska, członkini drużyny NAVI Javelins oraz Paweł „Innocent” Mocek grający w drużynie Rebels Gaming.
W sobotnim turnieju w Wołominie udział weźmie Kuba „KUBIK” Kubiak.
Jest ekspertme, trenerem Counter-Strike, który w swojej karierze współpracował z legendarnym polskim zespołem Virtus.Pro. Obecnie prowadzi projekt szkoleniowy ARRMY, którego zadaniem jest m.in. rozwój i wsparcie młodych talentów wśród takich gier jak Counter Strike2, Valorant. Kuba pełni również rolę komentatora esportowego, będąc jednym z najbardziej szanowanych komentatorów w Polsce, ma okazję relacjonować największe turnieje w CS2 i Valorancie.
Warto przypomnieć, że turniej Counter-Strike 2 to nie tylko możliwość spotkania i zmierzenia się z influencerami. Organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalne strefy: Retro Gaming (gry lat 80. i 90. na klasycznych konsolach), Strefa Konsol (nowoczesne konsole) oraz VR Zone (wirtualna rzeczywistość).
Kolejne turnieje eliminacyjne zaplanowano: 21 września w Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, 28 września w Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim, 5 października w Galerii Copernicus w Toruniu, 12 października w Focus Mall Zielona Góra, 18 października w Solaris Center w Opolu, 19 października w CH Karolinka w Opolu, 26 października w CH Platan w Zabrzu i 9 listopada w CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Wielki Finał E-SPORT Gaming Kings Tournaments powered by Orange odbędzie się 16 listopada w CH Bonarka w Krakowie.
Sponsorem głównej nagrody i partnerem tytularnym wydarzenia jest Orange Polska. Sponsorami stref są: Actina, Huzaro, G2A, Iiyamy, Tracer, JBL. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Gram.pl, Onet.pl, Przegląd Sportowy, Polska Press oraz Wyborcza.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS