A A+ A++

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 8 stycznia 2020 r. wchodzi w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Oznacza to, że od jutra zamiast tradycyjnej recepty, lekarz będzie wysyłać nam e-receptę SMS-em lub mailem. Można jednak poprosić o wydruk informacyjny, z którym wykupimy lek.

E-recepty mają podnieść poziom bezpieczeństwa i być wygodniejsze zarówno dla lekarzy, farmaceutów oraz samych pacjentów. Żeby odbierać recepty w formie wirtualnej musimy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta, by w ten sposób wybrać sposób powiadamiania o receptach (SMS-em lub mailem).

Jak informuje Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, z danych na koniec 2019 roku wynika, że w Łódzkiem wystawiono już 3,5 miliona e-recept. Elektroniczną receptę dostało 608 tys. pacjentów, a wystawiło je 4 tys. lekarzy.

Okazuje się jednak, że w określonych przypadkach recepty będą również po tej dacie wystawione w postaci papierowej (import docelowy, obieg transgraniczny).

Na razie nie przewidziano też kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wtstawią po 8 stycznia receptę w formie tradycyjnej. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZbigniew S. zatrzymany przez świętokrzyską policję. Dochodzenie ws. gróźb prowadzą kieleccy śledczy
Następny artykułRMF: Dyrektor Teatru Bagatela z zarzutami. Nie trafi do aresztu