A A+ A++

Warsztaty, rozgrywki w Państwa-miasta, wykład z cyklu Sztuka w Artusie – a wszystko w nawiązaniu do państwowych świąt 1-3 maja – tak zapowiadają się propozycje na długi weekend przygotowane przez Centrum Kultury „Dwór Artusa”. Wszystkie oczywiście online.

Chociaż nie na taki maj czekaliśmy, mimo wszystko wykorzystajmy te trzy dni najlepiej jak się da. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy e-majówkę, w trakcie której na pewno nie będziecie się nudzić. Razem z nami spędzicie kreatywnie czas nie tylko w gronie rodzinnym oraz osób, z którymi dzielicie cztery kąty, ale także ze znajomymi, łącząc się z nimi w trakcie naszych wirtualnych wydarzeń – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy

Artusowe DIY (od do it yourself – zrób to sam), to cykl warsztatów prowadzonych jeszcze przed pandemią. Tym razem animatorzy podpowiedzą, jak ukwiecić balkon oraz jak wykonać patriotyczne ozdoby. Miłośników prac ogrodowych zapraszamy 1 maja o godz. 15.00. Aleksandra Strzelec – animatorka i edukatorka kultury, florysta, plastyk i architekt krajobrazu podpowie, jak dobrać rośliny, by wyglądały pięknie na balkonie. 2 maja o godz. 17.00 wraz z Moniką Ratajczyk– edukatorką i animatorką kultury stworzymy biało-czerwone wiatraczki, girlandy, a także orły i orzełki dla dzieci. Na patriotyczną odsłonę popularnej gry w Państwa-miasta Dwór Artusa zaprosi 3 maja o godz. 11.00. Na to wydarzenie obowiązują zapisy https://artus.torun.pl/events/artusowe-e-rozgrywki-panstwa-miasta-edycja…. Koordynatorem zabawy będzie Ela Lewandowicz – edukatorka i animatorka kultury.
Sporą popularnością, zarówno w realu, jak i wirtualnie, cieszą się wykłady z cyklu Sztuka w Artusie. 3 maja o godz. 18.30 dyrektor Dworu Artusa i jednocześnie historyk sztuki opowie o obrazie Jana Matejki „Konstytucja 3 maja 1791”. Uchwycony na nim moment marszu posłów z Zamku Królewskiego do kolegiaty św. Jana, w celu ponownego zaprzysiężenia tekstu konstytucji uchwalonej 3 maja 1791, budzi wiele kontrowersji… Artysta po raz kolejny przekłamuje historię oraz interpretuje ją po swojemu, dodając elementy, których nie było w trakcie rzeczywistego wydarzenia. Czy był ignorantem, a może zrobił to celowo? Jeśli tak, to dlaczego? – na te pytania odpowiedzi uzyskamy podczas wykładu.

Wszystkie powyższe propozycje można śledzić na Facebooku oraz kanale YouTube Dworu Artusa

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzedsiębiorstwa społeczne z Podkarpacia – szyją maseczki i walczą z kryzysem
Następny artykułDuda przedstawia plan dla Europy. Tak UE ma dojść do siebie po pandemii