A A+ A++

Sprzedaż w Internecie rośnie z tygodnia na tydzień

Udział zakupów internetowych rośnie z tygodnia na tydzień. Ludzie uznali tę formę dokonywania transakcji za wygodną i bezpieczną. Przełamanie bariery wśród nowych użytkowników e-commerce skutkuje realizacją kolejnych transakcji w sieci. Warto też zauważyć, że przedsiębiorcy także szybko i sprawnie przenoszą swoją ofertę do internetu. Produkty sprzedawane dotychczas tylko lokalnie zaczynają być dostępne dla szerszego grona konsumentów, co w przypadku wielu sprzedawców znacznie rozszerza potencjalny rynek zbytu. Nowe strategie dostosowywania biznesów do realiów związanych z wymuszoną izolacją społeczną, stają się podstawą strategii rozwoju na przyszłość.

Nic dziwnego, że niezależnie od branży konsumenci korzystają z tego trendu. Wprowadzone regulacje zapewniły drożność kanałów logistycznych, a handlowa infrastruktura sieciowa ułatwia nabywania wszystkich typów produktów także na raty. Wystarczy kilka kliknięć i można czekać na kuriera. Komfort dokonywania transakcji powoduje, że internauci oszczędzają coraz więcej czasu i mają lepszy dostęp do narzędzi porównujących propozycje różnych przedsiębiorców. Wygląda na to, że ten model zakupowy będzie wypierać tradycyjny, szybciej niż to pierwotnie zakładano.

Sezonowe branże notują rekordowe zyski

Początek okresu kategorycznej izolacji społecznej spowodował boom zakupowy w tradycyjnych branżach, takich jak żywność, środki czystości itp. Wygodne dostawy ciężkich produktów przekonały do e-commerce wiele osób robiących zakupy w ten sposób po raz pierwszy. Wraz z narastającym zagrożeniem wynikającym z przebywania w skupiskach ludzkich coraz więcej osób decydowało się na zakupy w sieci i trend ten stale postępuje, ale nie wiadomo, jak wpływa na to poczucie komfortu spowodowane już dokonanymi transakcjami.

Faktem jest, że konsumenci o dużej sile nabywczej kupują teraz w internecie. Tym bardziej że obowiązujące prawo w pełni chroni konsumentów zawierających tzw. umowy na odległość. Trend ten potwierdzają wyniki sprzedaży branży sezonowych, takich jak:

  • Materiały budowlane,
  • Narzędzia i akcesoria ogrodnicze,
  • I wielu innych.

Jednocześnie dystans społeczny spowodował wzmożony wzrost zainteresowania produktami takimi jak: wyposażenie kuchni, akcesoria sportowe, zabawki i drobne wyposażenie wnętrz. Można zakładać, że populacja zmuszona do izolowania się we własnych domach wprowadza w swoim otoczeniu konieczne zmiany. W związku z tym z czasem rynek nasyci się i do odwołania regulowanej izolacji ustabilizuje na określonym poziomie.
Wszyscy właściciele sklepów internetowych mogą dzisiaj skorzystać z sytuacji i zwielokrotnić swoje przychody. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie oferty, przemyślana reklama i bogaty asortyment. W uporządkowaniu sklepu internetowego pomóc może Feedink – program do zarządzania plikiem produktowym. Pozwoli on sprawnie i wygodnie sprawować kontrolę nad swoim feedem i, co za tym idzie, nad całym sklepem. Feedink to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą wejść we współpracę m.in. z popularnymi porównywarkami cenowymi. Obecność produktu w wyszukiwarce Ceneo to klucz do sukcesu w sprzedaży.

Można zakładać, że postępować będzie trend polegający na kupowaniu w Internecie dóbr szybko zużywających się oraz żywności. Niewykluczone, że osłabnie tylko nieznacznie po zakończeniu trudnej sytuacji wywołanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Nasycenie rynku z czasem spowoduje spadek tempa wzrostu w kolejnych branżach, ale stabilny poziom wzrostu jest pewny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejne 2 nowe przypadki zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu
Następny artykułAkademia Czystego Powietrza – szkolenia