Żołnierz 5 Brygady Obrony Terytorialnej szer. Mariusz Bartołowicz wrócił z trzema medalami indywidualnymi z Mistrzostw Polski w martwym ciągu. Wywalczył również z reprezentacją Wojska Polskiego drużynowy złoty medal służb mundurowych.

Zawody odbyły się we Wrocławiu. Do rywalizacji stanęło blisko 150 siłaczy, w tym ponad 100 przedstawicieli służb mundurowych. W zawodach wystartował utytułowany żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej – szer. Mariusz Bartołowicz. Tym razem stanął na czele reprezentacji Wojska Polskiego i wspólnie z żołnierzami z innych jednostek wywalczył złoty medal w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych.

W klasyfikacji indywidualnej szer. Mariusz Bartołowicz dźwignął 290 kg, co dało mu I miejsce w kategorii najsilniejszy mundurowy masters, I miejsce w rywalizacji cywilnej i II miejsce do 110 kg w rywalizacji mundurowych.

W ubiegłym roku szer. Bartołowicz zdobył wicemistrzostwo świata w martwym ciągu w kategorii masters u110 podczas World Powerlifting Championships w Manchesterze, z kolei największym jego sukcesem było zdobycie w roku 2021 Mistrzostwa Świata Federacji GPC.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.