Wisła Sandomierz przegrała 1-4 (0-2) z Podhalem Nowy Targ w meczu 4. kolejki III ligi, gr. IV. Debiutanckiego gola dla Wisły strzelił Dmytro Sydorenko.

Piłkarze Podhala niemal natychmiast zdominowali grę. Pomimo kilku ataków wiślacy zdołali obronić się przed utratą gola. Niewiele brakowało a gospodarze mogli prowadzić, jednak Piotr Ferens po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę. Również w 11. minucie Wisła wyszła obronną ręką po ostrzale piłkarzy rywala. Niestety dwie minuty później zespół Podhala strzelił gola. Po dobrym podaniu za linię obrony Grzegorz Płatek ograł Jewhena Trojanowśkyja i bez problemów trafił do siatki. Kolejne dwie minuty potem było już 2-0. Dwa prostopadłe podania podhalan wystarczyły na destrukcję linii obronnej wiślaków. Hubert Antkowiak uciekł Marcinowi Sudemu i spokojnie uderzył obok próbującego interweniować Sebastiana Ciołka. Okazję miał jeszcze m.in. Bartosz Żurek, ale nieznacznie chybił.

Wisła już w pierwszej akcji drugiej połowy meczu miała znakomitą okazję. Ferens strzelając z dystansu minimalnie posłał piłkę obok słupka. Chwilę później po zagraniu z rzutu wolnego szansę miał Jakub Persak, ale zabrakło niewiele. Po stronie przyjezdnych ponownie błysnął Płatek, ale tym razem bramkarz sandomierzan zdołał odbić piłkę na poprzeczkę. W 66. minucie zupełnie niepilnowany w polu karnym Antkowiak z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Wiślacy na swoją pierwszą bramkę w sezonie musieli czekać do 77. minuty. Po podaniu Wiktora Rękasa przed “szesnastkę” Dmytro Sydorenko zwodem zmylił Adriana Ligienzę i mierzonym strzałem zdobył swojego debiutanckiego gola. W 83. minucie Rękas po faulu na Antkowiaku został ukarany czerwoną kartką. Chwilę potem Adrian Szynka bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania.

21 sierpnia 2022, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-4 Podhale Nowy Targ
Dmytro Sydorenko 77 – Grzegorz Płatek 13, Hubert Antkowiak 15, 66, Adrian Szynka 85

Wisła: 33. Sebastian Ciołek – 24. Jakub Persak, 99. Marcin Sudy, 2. Dmytro Sydorenko, 20. Jewhen Trojanowśkyj (87, 5. Włodzimierz Krajewski) – 15. Dariusz Partyka (70, 18. Bartłomiej Cichoń), 23. Jakub Janik, 14. Jakub Kałaska (70, 4. Wiktor Rękas), 17. Mateusz Peda (46, 11. Filip Stępień), 30. Szymon Kuzior – 10. Piotr Ferens.

Podhale: 1. Maciej Styrczula – 18. Daniel Wajsak, 4. Łukasz Mazurek, 5. Mateusz Bodziuch – 2. Szymon Cuber (58, 24. Jakub Szczepański), 7. Adrian Ligienza, 17. Bartosz Żurek (75, 19. Paskal Zgierski), 11. Szymon Majeran (58, 13. Peter Drobňák) – 9. Michał Banik (66, 66. Adrian Szynka), 27. Hubert Antkowiak, 10. Grzegorz Płatek (75, 20. Dawid Kędziora).

żółte kartki: Ciołek, Janik – Majeran, Antkowiak, Szynka.
czerwona kartka: Rękas (83. minuta, za faul).

sędziował: Rafał Szydełko (Wola Rafałowska).

źródło: własne / fot.: Grzegorz Lipiec