A A+ A++

Dziś, 23 kwietnia, o godz. 17:00 chór dziecięcy, powstały w ramach programu „Most the Music”, zaprasza do Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej (ul. Dworcowa 33) na koncert.

Koncert młodych talentów w Stacji Biblioteka

Od września ubiegłego roku młodzi artyści rozwijają swoje talenty wokalne pod kierunkiem doświadczonych edukatorów: Mirosława Krause oraz Grażyny Darłak z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane przed publicznością w najbliższy wtorek na scenie Stacji Biblioteka. Na widowni zasiądą członkowie rodzin, bliscy i przyjaciele młodych artystów.

– Zapraszam na prezentację efektów ponadpółrocznej pracy naszego chóru. Jestem dumny z postępów młodych artystów i przekonany, że koncert będzie udany. To w stęp do wielkiego finału, który odbędzie się w czerwcu – mówi Mirosław Krause, dyrektor ZSM I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

Sponsorem i pomysłodawcą programu „Most the Music” jest Fundacja Most the Most.

– Zaproszenie do Most the Music otrzymaliśmy dzięki zwycięstwu w Konkursie Nasz Zabytek, organizowanym przez Fundację Most the Most. Przypomnę, że organizacja przekazała miastu milion złotych w ramach dofinansowania do rewaloryzacji Szybu Franciszek. Z kolei program muzyczny w całości finansowany jest przez Fundację – wyjaśnia Michał Pierończyk, prezydent miasta Ruda Śląska.

Grande Finale w Filharmonii Narodowej

Brygida Ślabska, prezes Fundacji Most the Most mówi:

– Wielkimi krokami zbliżamy się do Grande Finale programu Most the Music. To wspaniałe wydarzenie będzie miało miejsce 29 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na scenie zobaczymy 200-osobowy dziecięco-młodzieżowy chór złożony z grup muzycznych Most the Music z całej Polski, w tym rzecz jasna z Rudy Śląskiej. Za aranż muzyczny odpowiada Maestro Adam Sztaba. Jego orkiestra będzie towarzyszyć chórom.

I podkreśla:

– Czerwcowa uroczystość będzie zwieńczeniem wielu miesięcy pracy dzieci i młodzieży nad repertuarem muzycznym. Będzie to także święto wszystkich lokalnych społeczności, które wykazały się ponadprzeciętną oddolną inicjatywą w konkursie Nasz Zabytek Fundacji Most the Most. Propozycję udziału w programie edukacji muzycznej kierujemy tylko do tych gmin i powiatów, w których mieszkańcy w sposób szczególny zaangażowali się w udział w konkursie.

O progamie “Most the Music”

„Most the Music” to program edukacji muzycznej, skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Program zakłada ich aktywizację poprzez udział w zajęciach muzycznych. Uczestnicy pracują z profesjonalnymi trenerami śpiewu oraz mają dostęp do niezbędnych instrumentów. Dyrektorem Artystycznym programu jest uznany polski dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Przygotowuje on dla chórów Most the Music aranżacje muzyczne i dba o to, żeby dzieci i młodzież opanowały repertuar. Od bieżącej edycji programu Adamowi Sztabie towarzyszy Patryk Sikora, zdolny kompozytor i aranżer. Jego zadaniem jest wsparcie Dyrektora Artystycznego. Pod batutą Maestro Adama Sztaby odbędzie się również wielki koncert finałowy, który jest zwieńczeniem pracy chórów Most the Music. Na wielkiej scenie wystąpią chóry dziecięce i młodzieżowe z ośmiu gmin i powiatów, które wygrały w konkursie Nasz Zabytek.

Misją Fundacji Most the Most jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Fundacja inicjuje zaangażowanie lokalnych społeczności wokół odnowy zabytków i nadawania im nowych funkcji społecznych. Wspiera projekty, które są odpowiedzią na lokalne potrzeby, w których tworzenie i realizację włączona jest społeczność lokalna.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWczoraj odbyła się 80. sesja Rady Powiatu w Wieluniu (zdjęcia)
Następny artykułSamsung rozpoczął masową produkcję pamięci V-NAND dziewiątej generacji. Rozwiązanie ma kilka istotnych zalet