W nocy z 28 na 29 stycznia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy dostali sygnał od swoich kolegów zajmujących się cyberbezpieczeństwem, że na czacie Dziecięcego Telefonu Zaufania pisze dziewczynka, która chce się zabić.
Okazała się nią 12-latka z gminy Pilzno, która o swoim zamiarze poinformowała psychologa dyżurującego w Dziecięcym Telefonie Zaufania. Kiedy wiadomość o tym dotarła najpierw do Sekcji Obsługi Całodobowej Wydziału Wywiadu Kryminalnego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a stamtąd do dębickiej komendy, policjanci natychmiast udali się do domu, skąd pisała nastolatka. Okazało się, że jest w domu z matką.
– Dziewczynka zdawała sobie sprawę z jakiego powodu w jej domu zjawili się policjanci – relacjonuje st. asp. Jacek Bator, rzecznik dębickiej komendy.
Z uwagi na jej stan psychiczny funkcjonariusze wezwali karetkę, którą dziewczynka wraz z matką odwieziona została do Centrum Medycznego w Łańcucie, gdzie działa Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
W zeszłym roku policjancie uratowali w całym kraju ponad 700 osób, które chciały targnąć się na swoje życie. Co możemy zrobić gdy wiemy, że ktoś kogo znamy może mieć myśli samobójcze?
Funkcjonariusze radzą, by nie bać się, tylko rozmawiać z taką osobą nie okazując jednocześnie zdziwienia, czy zaskoczenia. Okazać jej zainteresowanie i wsparcie, pozwolić okazywać emocje i akceptować je, jednocześnie nie oceniając i nie dają rad. Pomocy szukać można u psychologów i psychiatrów, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, czy Poradni Zdrowia Psychicznego. Można też zadzwonić pod numer telefonu zaufania pod nr: 800-70-22-22 lub 116 111, by poinformować, że ktoś chce się zabić .
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS