A A+ A++

OGŁOSZENIE


Dzień Wszystkich Świętych
Dzień Wszystkich Świętych – Cmentarz Komunalny w Międzyrzeczu.
(Foto: archiwum ZM 2023 r.)

Już niebawem Wszystkich Świętych. Przełom października i listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby rodzinne i znajomych, zapalamy znicze, przynosimy kwiaty. Sprawdź, kiedy wypada ten dzień oraz jaka będzie pogoda. Zobacz, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w tym okresie w Międzyrzeczu.

W tym roku dzień wolny na Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada 2024, wypada w piątek, dzięki czemu zyskujemy długi weekend. To daje nam więcej czasu na odwiedzenie grobów bliskich. Możemy też wykorzystać ten czas na odpoczynek od naszych codziennych spraw.

Dzień Wszystkich Świętych – kto świętuje?

Dzień Wszystkich Świętych świętuje się w każdym kościele katolickim na całym świecie. Często obchodzi się je także w kościołach protestanckich. To ustawowo dzień wolny od pracy. To w największym skrócie okazja, która polega na wspominaniu i czczeniu zmarłych. Co ciekawe, pierwotnie tę uroczystość obchodzono w maju. 1 listopada rozpoczyna święta takie jak: Dzień Zaduszny (2 listopada) i tak zwaną Oktawę Wszystkich Świętych, która trwa od 1 do 8 listopada.

Prognoza pogody

Międzyrzecz - Prognoza pogody na dzień 1 listopada 2024

Prezentowana przez synoptyków prognoza pokazuje, że 1 listopada 2024 w Międzyrzeczu będziemy mieli do czynienia z kontynuacją aktualnej aury, będzie raczej pochmurno i może miejscami padać, a temperatura wyniesie w południe około 13 stopni Celsjusza. Na długoterminowe wykazy trzeba jednak patrzeć z przymrużeniem oka, zwłaszcza w okresie jesiennym, ponieważ pogoda może się zmienić.

Synoptycy twierdza, że tegoroczne święto Wszystkich Świętych będzie przełomowym dniem w pogodzie, ponieważ znajdziemy się na progu dużego ochłodzenia. Zanim jednak temperatura mocno spadnie, w części kraju da nam się we znaki silny wiatr.

Najsilniejszego wiatru spodziewać się należy w piątek 1 listopada, ale nie wszędzie będzie równie uciążliwy. Podczas gdy na południu pojedyncze porywy nie przekroczą 40-50 km na godz., to już w głębi kraju osiągną 50-65 km na godz., a w pasie od Wybrzeża po Warmię, Mazury i Podlasie nawet ok. 80 km na godz.

Rozkład jazdy autobusów

Podobnie jak w ubiegłych latach na Cmentarz Komunalny w Międzyrzeczu, w Dniu Wszystkich Świętych 2024 będziemy mogli się dostać autobusem. Jeśli ktoś może zrezygnować z auta w tym dniu, to warto skorzystać z przejazdu autobusem, dzięki temu będzie mniejszy ruch w rejonie cmentarza.
W mieście będą funkcjonować trzy linie autobusowe. Autobus będzie się zatrzymywał w następujących miejscach:

    • Linia nr 1
      Obrzyce – przystanek PKS; dworzec PKS; ul. Staszica – przy wieży ciśnień; ul. Mieszka I – przystanek PKS; ul. Krasińskiego – przy bloku nr 14; końcowy przystanek – Cmentarz Komunalny.
    • Linia nr 2
      Ulica Piastostwka – parking na przeciwko trachostacji zasilania energ. na przeciwko bloku nr 32; ul. Dąbrowskiego – przystanek autobusowy; ul. Chłodna (przystanek PKS; ul. Krasińskiego – przy bloku nr 14; przystanek końcowy Cmentarz Komunalny.
    • Linia nr 3
      Dworzec PKS – stanowisko nr 1; ul. Chłodna – przystanek PKS; ul. Krasińskiego – przy bloku nr 14; przystanek końcowy Cmentarz Komunalny.

Przejazdy autobusem w tym dniu są darmowe. Szczegóły poniżej w opublikowanym Rozkładzie jazdy.

Zmiany w organizacji ruchu

Międzyrzeccy Policjanci apelują, aby podróży na cmentarz nie pozostawiać na ostatnią chwilę oraz o to, aby bezwzględnie stosować się do obowiązującego oznakowania i poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Największe zmiany będą czekać kierowców w rejonie cmentarza komunalnego w Międzyrzeczu
Parking przy Cmentarzu Komunalnym w Międzyrzeczu.
Foto: archium ZM 2023

Największe zmiany będą czekać kierowców w rejonie cmentarza komunalnego w Międzyrzeczu, gdzie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 137 zostaną ustawione znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi, które powstają na polu przy cmentarzu. Ponadto w związku z wprowadzoną komunikacją miejską, wjazd na parking znajdujący się na szczycie wzniesienia nie będzie dostępny dla samochodów osobowych z wyjątkiem osób niepełnosprawnych.

Należy jednak pamiętać, że pierwszeństwo nad tymi pojazdami będą miały autobusy. Nie będzie również możliwe zatrzymanie pojazdu wzdłuż drogi W137 w rejonie cmentarza. Zmiana organizacji ruchu obowiązuje od 30 października i potrwa do 4 listopada.
Ważne jest aby bezwzględnie stosować się do oznakowania oraz do poleceń funkcjonariuszy, którzy będą w tych dniach ciężko pracować dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących. Poza Policjantami w rejonie cmentarzy będzie można spotkać również inne służby, które będą wspierały działania funkcjonariuszy ruchu drogowego, w okresie świątecznym.

Wszyscy odwiedzający cmentarze oraz poruszający się po drogach muszą pamiętać o podstawowych zasadach:

      • należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drogach,
      • kierowcy powinni parkować swoje pojazdy tylko w miejscach do tego wyznaczonych tak, aby nie powodować utrudnień w ruchu,
      • piesi odwiedzający groby bliskich powinni korzystać z chodnika, w przypadku jego braku należy poruszać się lewą stroną jezdni. Bardzo ważne jest, aby pamiętać również o posiadaniu elementów odblaskowych,
      • parkując samochód przed cmentarzem nie należy zostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKsiężna Kate wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Patrzyli tylko na nią
Następny artykułЧому деякі люди люблять фільми жахів? Ці 6 причин пояснюють парадокс