A A+ A++

W niedzielę, 1 października, w Gospodarstwie Agroturystycznym Sasek odbyło się wyjątkowe święto Szczycieńskiego Jelenia. W trakcie wydarzenia nie zabrakło smakołyków z dziczyzny, interesujących prelekcji i pokazów.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego i Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

Okazja do świętowania była szczególnie odpowiednia, bowiem w tym roku swoje stulecie obchodzi Polski Związek Łowiecki. Dzień Szczycieńskiego Jelenia rozpoczął się od chwili wyjątkowo doniosłej – uhonorowania odznaczeniami szczególnie zasłużonych myśliwych z terenu Powiatu Szczycieńskiego.

Na uczestników pikniku, którzy tłumnie przybyli do Sasku Małego czekało wiele atrakcji. W trakcie wydarzenia mogli wysłuchać prelekcji dotyczących Polskiego Związku Łowieckiego, genezy jelenia w herbie Szczytna czy biologii jelenia. Krótki wykład na temat walorów smakowych jelenia połączony z pokazem gotowania gulaszu zaprezentował Michał Denesiuk.

W organizację wydarzenia zaangażowały się Koła Łowieckie z terenu Powiatu Szczycieńskiego, które przygotowały okazałą wystawę trofeów myśliwskich. Przedstawiciele każdego z kół odebrali także z rąk Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego oraz Bolesława Woźniaka Łowczego Rejonowego sadzonki dębów.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentował Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Leśna Brać” pod kierunkiem Adama Jażdżewskiego, a szlachetną sztukę wabienia jelenia wszystkim zainteresowanym przedstawił wicemistrz Europy w tej konkurencji Tomasz Gurzyński wraz z córką Julią. Wiele uwagi uczestników wydarzenia skupił na sobie także pokaz psów myśliwskich prowadzony przez zespół z Koła Łowieckiego “Bór” Wipsowo – jednych z największych specjalistów od kynologii łowieckiej w naszym kraju.

Nie zabrakło kulinariów, spróbować można było wyrobów z dziczyzny i gulaszu z jelenia. Na chętnych czekały również stoiska handlowe z tradycyjnymi wyrobami – wędlinami, miodem, olejami. W trakcie imprezy szczególnie oblegane było stoisko prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich “Serce Szyman”, które zbierało środki, które przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Radka Kucińskiego. W sumie udało się na ten cel zebrać niemal 10 tys. złotych.

Całość wydarzenia zamknął koncert zespołu “Droga na Ostrołękę”, który porwał słuchaczy do tańca w rytmie country.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAktywna integracja seniorów
Następny artykułPrzestępcy w internecie okradają każdego Polaka na średnio 750 zł