A A+ A++

Poznańska straż miejska uhonorowała swoich najlepszych funkcjonariuszy podczas uroczystości z okazji Dnia Straży Gminnej. Główne wyróżnienie – tytuł Najlepszego strażnika 2024 roku – otrzymała Anna Kubiak z Referatu Ekopatrol.

Uroczystość, która odbyła się 29 sierpnia, rozpoczęła się minutą ciszy ku pamięci tragicznie zmarłych funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Następnie zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski, podziękował strażnikom za ich codzienną pracę na rzecz mieszkańców miasta, podkreślając jej trudny charakter i liczne wyzwania.

Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania, Waldemar Matuszewski, zwrócił uwagę na szeroki zakres obowiązków funkcjonariuszy, obejmujący nie tylko reagowanie na zgłoszenia mieszkańców, ale przede wszystkim codzienną pracę na ulicach miasta. Podkreślił, że w straży miejskiej pracuje ponad 300 osób, zarówno cywilów, jak i mundurowych.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia najbardziej zaangażowanym strażnikom. Doceniono m.in. operatorów monitoringu miejskiego za ich wkład w poprawę bezpieczeństwa publicznego, strażników ceremoniału miejskiego za profesjonalizm i dyspozycyjność, a także strażników rejonowych za współpracę z radami osiedli. Ponadto, 49 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych otrzymało awanse na wyższe stanowiska służbowe.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na Najlepszego strażnika 2024 roku. W szesnastej edycji konkursu wzięło udział 10 funkcjonariuszy, a zwycięzcą została Anna Kubiak z Referatu Ekopatrol, która pracuje w straży miejskiej od 19 lat i jest ceniona za swoją kompetencję, efektywność i umiejętność zainteresowania uczniów tematyką ochrony środowiska.

Szczególne uznanie zdobyła za swoją pracę w Referacie Ekopatrol, gdzie zajmuje się sprawami związanymi z gospodarką odpadami, ochroną środowiska i ochroną zwierząt.

Poznańska straż miejska rocznie interweniuje w blisko 80 tysięcy spraw. Funkcjonariusze zajmują się m.in. usuwaniem wraków pojazdów, pomocą zwierzętom, nadzorowaniem porządku w komunikacji miejskiej, obserwacją obrazu z kamer monitoringu oraz dbaniem o jakość powietrza. Ich praca przyczynia się do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Poznania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDecyzja PKW w sprawie PiS. Konstytucjonalista: Skala niewyobrażalna w Polsce
Następny artykułDług zagraniczny Afryki przekracza bilion dolarów. “To wpływa na cały świat”