A A+ A++

Wykłady, prezentacje w laboratoriach, warsztaty, stoiska pracodawców z regionu, strefa kół naukowych. Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach otworzyła swoje drzwi nie tylko dla tegorocznych maturzystów, ale wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć w niej studia od najbliższej jesieni.

– Chcemy nie tylko przedstawić kierunki, które oferujemy, ale chcemy również naszym przyszłym studentom, mam nadzieję, pokazać ich perspektywy zawodowe – mówi dr Miłosz Czopek, prorektor UJW. – To jest w dzisiejszych czasach ważne, dlatego zaprosiliśmy też firmy, z którymi bardzo blisko współpracujemy, wspólnie tworzymy programy nauczania.

Stoiska pracodawców z regionu cieszyły się dużym zainteresowaniem, w tym miedziowej spółki .

– Jestem również absolwentką tej uczelni – zaznacza Martyna Kaczmarek z działu bhp w ZG „Polkowice-Sieroszowice”, reprezentująca stoisko KGHM Polska Miedź S.A. – Bardzo nam zależy na młodych ludziach, którzy chcą podejmować naukę i pracę w naszym zakładzie. Informujemy młodzież o studiach dualnych, które można tutaj podjąć. Uczelnia Jana Wyżykowskiego razem z KGHM Polska Miedź weszła w taką formę studiowania, że na każdym roku, w każdym semestrze trzech najlepszych studentów otrzymuje stypendium naukowe, które pozwala pokryć cały semestr nauki. Wielokrotnie miałam szczęście być stypendystką KGHM. Jest to ogromne wyróżnienie, ale również duże wsparcie finansowe – podkreśla.

W programie dnia otwartego były również pokazy w laboratoriach, warsztaty i wykłady, między innymi na temat sztucznej inteligencji w zarządzaniu, górnictwa kosmicznego – jako mrzonka czy realna przyszłość, ale też hejtu w mediach społecznościowych. W UJW aktywnie działają też koła naukowe, między innymi, informatyków i mechatroników, górników i geologów, studentów psychologii czy administratywistów, a także promocji i marketingu ProMa.

– Przeprowadzamy prace badawcze, bierzemy udział w konferencjach zarówno na szczeblu polskim, jak i międzynarodowym – mówi Emilia Wawrzyniak z koła naukowego ProMa.

Niebawem tegoroczni maturzyści staną przed ważnymi wyborami.

– Z natury jestem ścisłowcem i stoję teraz na rozdrożu, w którą stronę pójść. Zastanawiam się, czy bardziej pójść w stronę przemysłu, czy zostać automatykiem robotykiem, albo pójść w stronę IT i programowania – wymienia Gracjan Komarnicki z klasy o profilu: mechatronika w Zespole Szkół w Chocianowie. – To jest bardzo ważny wybór, bo rzutuje na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość – dodaje.

– Ogólnie interesuje mnie psychologia, jest to ciekawy kierunek – mówi Jula z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

W zeszłym roku akademickim oferta UJW wzbogaciła się o psychologię (studia pięcioletnie, jednolite). Wprowadzono też nową specjalność na informatyce – cyberbezpieczeństwo, obecnie trwają prace nad nową specjalnością na kierunku pedagogika – a będzie ona związana z resocjalizacją i kryminologią. Prorektor UJW ma nadzieję, że będzie to „ciekawa alternatywa dla przyszłych studentów”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaginięcie niemowlęcia i jego babci. Wcześniej policja znalazła ciało matki
Następny artykułHelldivers 2 z kolejną aktualizacją. Twórcy naprawiają błędy i reagują na opinie graczy