A A+ A++

W dzisiejszym odcinku poznamy rozmiar konsoli PlayStation 5; zobaczymy, czym Amazon chce kupić graczy; oraz przekonamy się, jak długa będzie fabuła w Cyberpunku.

Amazon znów zaczął mówić o swoim projekcie – Amazon Luna – który ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla Google Stadia, GeForce Now, czy usługi Project xCloud. Jak łatwo się domyślić, chodzi oczywiście o streaming gier.

Co ciekawe usługa ma pojawić się na rynku jeszcze w październiku tego roku i ma kosztować 5,99 USD we wczesnym dostępie (około 24 zł). Początkowo Luna ma być dostępna na komputerach osobistych z systemami Windows oraz MacOS, Fire TV oraz na urządzeniach mobilnych z iOS. Użytkownicy Androida będą musieli sobie jeszcze trochę poczekać.

Początkowo biblioteka gier ma zawierać około 100 tytułów. Znajdziemy tam m.in. takie gry, jak Control, Resident Evil VII: Biohazard, The Surge 2, GRID czy Metro: Exodus. Usługa otrzyma również wsparcie dla platformy Twitch, a użytkownicy będą mogli płynnie przechodzić z oglądania, jak ktoś gra, do samej gry.

Warto wspomnieć również o dedykowanym kontrolerze, który ma reagować na te same polecenia, jakie wydaje się Alexie. Użytkownicy będą mogli również korzystać z padów z Xboxa czy PlayStation.

https://youtu.be/T6KCjecS3J0

No może nie samą Bethesdę, a grupę ZeniMax Media, na które składają się m.in. Bethesda (TES: Skyrim, Fallout), czy id Software (Doom, Rage). Wielu uważa, że ogłoszenie tak potężnej transakcji na chwilę przed premierą konsol nowej generacji oznacza, iż Microsoft czuł, że przegrywa. Być może tak jest, a być może chciał jeszcze bardziej dobić przeciwnika.

Nie ma co kryć, bowiem tym przejęciem Microsoft zapewnił sobie prawa do wielu kultowych serii jak choćby The Elder Scrolls, Fallout, czy Doom. Wiele z nich może pojawić się na nowych konsolach jako tytuły na wyłączność, a starsze części na pewno zasilą bibliotekę Xbox Game Pass.

Już ostatnio wspominałem o możliwości zakupu konsol Xbox Series X/S w specjalnym abonamencie. Chodzi o usługę Xbox All Access, w ramach której przy dwuletniej umowie abonamentowej dostajemy wybraną konsolę oraz dostęp do biblioteki Xbox Game Pass. Wcześniej jednak nie znaliśmy polskich cen i w ogóle nie byliśmy pewni, czy ta opcja będzie dostępna w naszym kraju.

Teraz już wiemy, że na pewno będzie. Znamy również ceny abonamentu. Będą one wynosiły:

Skończmy już o tym Xboxie i przejdźmy do PS5. Niedawno poznaliśmy bowiem rozmiary dwóch tytułów przygotowywanych na konsolę nowej generacji. Jedno jest pewne – na dyskach SSD będzie ciasno.

Sony zdradziło rozmiary gier Demon’s Souls oraz Spider-Man: Miles Morales. Ten pierwszy zajmie aż 66 GB na dysku konsoli, natomiast ten drugi 105 GB. Warto jednak dodać, że w przypadku Spider-Mana tak obszerna będzie wersja rozszerzona o remaster Marvel’s Spider-Man. Same przygody Moralesa zajmą „zaledwie” 50 GB.

Czy to dużo? Z jednej strony tak, z drugiej nie. Przecież wydawane obecnie gry znane są z tego, że zajmują sporą przestrzeń na dysku. Z drugiej jednak strony konsola PlayStation 5 dostanie dysk SSD o pojemności 825 GB, co przy tak obszernych tytułach może stanowić problem.

Polskie studio Render Cuber (we współpracy z Toplitz Productions) wypuściło ostatnio grę, która zrobiła spore zamieszanie na rynku. Mowa o Medieval Dynasty, które pojawiło się na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Tytuł dostępny jest obecnie w wersji Alfa.

Medieval Dynasty stanowi swego rodzaju połączenie gier strategicznych z grami survivalowymi. Nasze zadanie polega bowiem na przetrwaniu w tych trudnych czasach. Mamy tego dokonać zakładając dobrze prosperującą i samowystarczalną osadę, zapraszając do niej mieszkańców i zapewniając im wszystko, czego potrzebują.

MD cieszy się na Steamie bardzo dobrymi opiniami, a w szczytowym momencie grało w niego jednocześnie aż 18200 osób.

https://youtu.be/tOUu063UtzQ

Podobno niektórzy gracze narzekali na główny wątek fabularny w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Właśnie dlatego CD Projekt Red zdecydowało, że w Cyberpunku nie uświadczymy już takiego tasiemca.

Takie rewelacje wypłynęły przy okazji wywiadu z jednym z przedstawicieli studia – Patrickiem K. Millsem, starszym projektantem zadań. Jak stwierdził, większość osób nie przechodziła całego wątku głównego w Wiedźminie 3. Wniosek? Był on po prostu za długi, na co spora część graczy również narzekała. W przypadku Cyberpunka studio nie chce popełnić tego samego błędu.

Główny wątek fabularny będzie więc nieco krótszy. O ile krótszy? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że czas potrzebny na ukończenie głównego wątku fabularnego w Wiedźminie 3 to około 40 godzin. Nie dziwię się, że znaleźli się tacy, którym wydało się to wszystko zbyt czasochłonne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGłębokie przemyślenia internautów LXXIX
Następny artykułMistrzowie Internetu CCCXLIV – Nie idzie k***a do tej pracy je***nej i gów*o i ch*j!