W dzisiejszym odcinku poznamy rozmiar konsoli PlayStation 5; zobaczymy, czym Amazon chce kupić graczy; oraz przekonamy się, jak długa będzie fabuła w Cyberpunku.
Co ciekawe usługa ma pojawić się na rynku jeszcze w październiku tego roku i ma kosztować 5,99 USD we wczesnym dostępie (około 24 zł). Początkowo Luna ma być dostępna na komputerach osobistych z systemami Windows oraz MacOS, Fire TV oraz na urządzeniach mobilnych z iOS. Użytkownicy Androida będą musieli sobie jeszcze trochę poczekać.
Początkowo biblioteka gier ma zawierać około 100 tytułów. Znajdziemy tam m.in. takie gry, jak Control, Resident Evil VII: Biohazard, The Surge 2, GRID czy Metro: Exodus. Usługa otrzyma również wsparcie dla platformy Twitch, a użytkownicy będą mogli płynnie przechodzić z oglądania, jak ktoś gra, do samej gry.
Warto wspomnieć również o dedykowanym kontrolerze, który ma reagować na te same polecenia, jakie wydaje się Alexie. Użytkownicy będą mogli również korzystać z padów z Xboxa czy PlayStation.
https://youtu.be/T6KCjecS3J0
Nie ma co kryć, bowiem tym przejęciem Microsoft zapewnił sobie prawa do wielu kultowych serii jak choćby The Elder Scrolls, Fallout, czy Doom. Wiele z nich może pojawić się na nowych konsolach jako tytuły na wyłączność, a starsze części na pewno zasilą bibliotekę Xbox Game Pass.
Teraz już wiemy, że na pewno będzie. Znamy również ceny abonamentu. Będą one wynosiły:
Sony zdradziło rozmiary gier Demon’s Souls oraz Spider-Man: Miles Morales. Ten pierwszy zajmie aż 66 GB na dysku konsoli, natomiast ten drugi 105 GB. Warto jednak dodać, że w przypadku Spider-Mana tak obszerna będzie wersja rozszerzona o remaster Marvel’s Spider-Man. Same przygody Moralesa zajmą „zaledwie” 50 GB.
Czy to dużo? Z jednej strony tak, z drugiej nie. Przecież wydawane obecnie gry znane są z tego, że zajmują sporą przestrzeń na dysku. Z drugiej jednak strony konsola PlayStation 5 dostanie dysk SSD o pojemności 825 GB, co przy tak obszernych tytułach może stanowić problem.
Medieval Dynasty stanowi swego rodzaju połączenie gier strategicznych z grami survivalowymi. Nasze zadanie polega bowiem na przetrwaniu w tych trudnych czasach. Mamy tego dokonać zakładając dobrze prosperującą i samowystarczalną osadę, zapraszając do niej mieszkańców i zapewniając im wszystko, czego potrzebują.
MD cieszy się na Steamie bardzo dobrymi opiniami, a w szczytowym momencie grało w niego jednocześnie aż 18200 osób.
https://youtu.be/tOUu063UtzQ
Takie rewelacje wypłynęły przy okazji wywiadu z jednym z przedstawicieli studia – Patrickiem K. Millsem, starszym projektantem zadań. Jak stwierdził, większość osób nie przechodziła całego wątku głównego w Wiedźminie 3. Wniosek? Był on po prostu za długi, na co spora część graczy również narzekała. W przypadku Cyberpunka studio nie chce popełnić tego samego błędu.
Główny wątek fabularny będzie więc nieco krótszy. O ile krótszy? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że czas potrzebny na ukończenie głównego wątku fabularnego w Wiedźminie 3 to około 40 godzin. Nie dziwię się, że znaleźli się tacy, którym wydało się to wszystko zbyt czasochłonne.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS