A A+ A++

Dziecięcy Telefon Zaufania, prowadzony przez Rzeczniczkę Praw Dziecka, to miejsce, gdzie młode osoby mogą szukać pomocy i wsparcia w trudnych chwilach. Numer 800 12 12 12 jest dostępny dla dzieci bezpłatnie, 7 dni w tygodniu.

Dziecięcy Telefon Zaufania – pomoc dla dzieci i młodzieży

Dziecięcy Telefon Zaufania to numer, który zaproponował Rzecznik Praw Dziecka. Jest to bezpłatna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży, działająca pod numerem 800 12 12 12. Telefon ten działa od 20 listopada 2008 roku i jest jednym z pierwszych działań podjętych przez Marka Michalaka po objęciu Urzędu Rzecznika Praw Dziecka.

Coraz więcej dzieci potrzebuje wsparcia. RPD: dwukrotny wzrost połączeń z Dziecięcym Telefonem Zaufania

Głównym celem telefonu jest ochrona dzieci przed krzywdą i zapewnienie im bezpiecznego dzieciństwa. Pod tym numerem dzieci i młodzież, mogą liczyć na pomoc pedagogów, psychologów oraz prawników, którzy udzielają im wsparcia.

Telefon działa całodobowo od grudnia 2020 roku, dostępny jest przez 7 dni w tygodniu, także w święta. Oprócz rozmowy telefonicznej, dzieci mogą skontaktować się z ekspertami także przez czat internetowy.

Alarmujące dane NFZ: zaburzenia psychiczne lawinowo rosną w grupie dzieci i młodzieży
Alarmujące dane NFZ: zaburzenia psychiczne lawinowo rosną w grupie dzieci i młodzieży

Problemy zgłaszane przez dzieci w październiku

W październiku dzieci i młodzież, które dzwoniły na Dziecięcy Telefon Zaufania, najczęściej mówiły o trudnościach w kontaktach z rówieśnikami. Zgłaszały także, że rodzice nie reagują odpowiednio na ich problemy. Inny ważny temat dotyczył problemów wychowawczych w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Dzieci poruszały również kwestie przemocy – zarówno tej, która miała miejsce w szkole, jak i w domu. W rozmowach pojawił się również temat samookaleczeń.

W październiku przeprowadzono 3562 rozmowy telefoniczne, 2126 czatów i zarejestrowano 147 interwencji, które pomogły uratować życie dzieciom i młodzieży.

MEiN o wsparciu psychologicznym i psychiatrycznym dzieci i młodzieży
MEiN o wsparciu psychologicznym i psychiatrycznym dzieci i młodzieży

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpółka w upadłości, wielki kompleks na sprzedaż. Kto kupi Świętokrzyską Polanę?
Następny artykułWyniki NBA: Sensacja w Utah, Mavericks przegrywają na własne życzenie