Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało dzisiaj o uruchomieniu nowego odcinkowego pomiaru prędkości. Kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu na DTŚ-ce w Katowicach.
Kierowcy długo czekali na oficjalną informację ze strony Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Zdarzało się, że dzień po dniu dopytywali , czy został już uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości na krótkim fragmencie Drogowej Trasy Średnicowej. Niedawno odsłonięto znaki informujące o kontroli, ale w dalszym ciągu GITD komunikował, że urządzenia nie zostały jeszcze przełączone w tryb rejestracji naruszeń. Kilka dni temu rzecznik prasowy inspektoratu Wojciech Król przekazał nam, że trzeba jeszcze przeprowadzić testy i od ich wyniku zależy, w jakim terminie ruszy odcinkowy pomiar prędkości.
Prace nad odcinkowym pomiarem prędkości zakończyły się mniej więcej na początku tego roku. Nieoficjalnie wiadomo było, że uruchomienie urządzeń jest uzależnione od zakończenia prac na wiadukcie w ciągu ul. Jana Pawła II, który łączy os. Tysiąclecia z Załężem. Remont dobiegł końca w zeszłym tygodniu i wtedy przywrócono docelową organizację ruchu, a wraz z nią ograniczenie prędkości do 80 km/h. W trakcie prac w rejonie wiaduktu na DTŚ-ce były zwężenia i ograniczenie do 60 km/h. Już wtedy było wiadomo, że uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej to kwestia kilku dni. Dzisiaj informacja dotycząca OPP na DW 902 pojawiła się na Facebooku Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Lokalizacja nie została jeszcze umieszczona na mapie urządzeń CANARD, ale pewnie niebawem to nastąpi.
Pomiar obejmuje około 1,5-kilometrowy odcinek przy granicy Katowic z Chorzowem. Jedna bramownica znajduje się na wysokości siedziby firmy Mazak, a druga na wysokości różowej kładki dla pieszych tuż obok wiaduktu na ul. Jana Pawła II. Dozwolona jest tu prędkość do 80 km/h. Urządzenia, które zamontowano to Unicam VELOCITY3. Mają one możliwość rejestracji wykroczeń na kilku pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się pojazd. Umożliwiają identyfikację pojazdu, rejestrują wizerunek sprawcy oraz szereg innych parametrów. Są dostosowane do pracy w trudnych warunkach pogodowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS