Właśnie mija 25 lat, odkąd Canon, lider w zakresie technologii obrazowania, otworzył swój oddział w Polsce. Ćwierćwiecze to było zarówno dla naszego kraju, jak i firmy okresem intensywnego rozwoju napędzanego lawinowymi zmianami w obszarze technologii.
Technologie cyfrowe kształtują obraz dzisiejszego świata, zarówno dla konsumentów, jak i dla biznesu, a także wyznaczają kierunki rozwoju nowoczesnych gospodarek. W tym skomplikowanym algorytmie innowacyjności Canon zajmuje miejsce szczególne. Budowana od ponad 80 lat na świecie i 25 lat w Polsce pozycja lidera w zakresie rozwiązań obrazowania sprawiła, że produkty Canon są dziś obecne w wielu branżach – od profesjonalnej fotografii czy kinematografii, przez druk produkcyjny, po kamery sieciowe i obrazowanie medyczne. Ta dywersyfikacja biznesu jest kluczem do naszego globalnego sukcesu i pozwala rozwijać know-how na wielu polach równolegle.
Innowacyjne DNA
Od ponad 80 lat Canon rozwija swoją działalność na całym świecie ( w ponad 120 krajach), wiedząc jak dostosowywać globalne rozwiązania do potrzeb rynków lokalnych.
Canon jest trzecią firmą na świecie i pierwszą wśród firm japońskich z największą liczbą patentów zarejestrowanych w USA w 2018 r. Jest też jedyną firmą obecną w czołowej piątce nieprzerwanie od 33 lat. W 2018 r. Canon zarejestrował 3 056 patentów we wszystkich obszarach biznesowych, m.in. fotografii, druku czy rozwiązaniach z zakresu sprzętu do diagnostyki medycznej.
To ogromny, wypracowywany przez lata sukces, który przekłada się na polskie inicjatywy oraz produkty i usługi adresowane do różnych branż.
– Przez 25 lat obecności w Polsce firma doskonale poznała specyfikę lokalnego rynku. Dzięki temu, wiemy jak efektywnie łączyć technologie i usługi z różnych obszarów tak, aby finalnie to klient był w centrum zainteresowania. Adaptujemy cyfrowe technologie do tych potrzeb i otwieramy się na coraz nowe wyzwania. Z tak długą historią przeszliśmy już kilka transformacji, a wkroczenie na cyfrową drogę było po prostu kolejnym etapem rozwoju – mówi Wilbert Verheijen, dyrektor zarządzający Canon Polska
Potęga obrazowania
U fundamentów firmy od początku leżała wizja tworzenia najlepszych rozwiązań optycznych. Te działania zainicjowane zostały już w 1936 r., kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy aparat z migawką o ogniskowej 35 mm. Od tego czasu, dzięki systematycznemu rozwojowi technologii, Canon stał się wiodącą firmą w dziedzinie obrazowania cyfrowego nie tylko w fotografii czy optyce, lecz także w sektorze drukarek domowych czy biurowych. Przez dziesięciolecia Canon projektuje rozwiązania pozwalające przekraczać kolejne granice w rejestrowaniu obrazu. Tak jak w 1987 r., kiedy na rynek wszedł pierwszy aparat z serii EOS, czy też w 2008 r. wraz z premierą lustrzanki EOS 5D – pierwszego dostępnego dla szerszego grona użytkowników aparatu z rozbudowanymi możliwościami nagrywania wideo w jakości HD.
W 2018 r., po ponad 30 latach od wprowadzenia systemu EOS, Canon ponownie rewolucjonizuje branżę foto-wideo oferując nowy system EOS R z serią zupełnie nowych, jasnych obiektywów RF. Powstanie EOS R to dopiero początek nowej, intensywnej drogi w rozwoju segmentu aparatów bezlusterkowych.
Rewolucja w druku
W dziedzinie druku cyfrowego Canon od lat przekracza granice innowacyjności. Zarówno w obszarze rozwiązań do produkcji grafiki artystycznej, jak i drukarek produkcyjnych dla branży reklamowej, wnętrzarskiej czy architektonicznej, Canon jest synonimem najwyższej jakości obrazu i elastyczności aplikacji na różnych nośnikach.
Najnowsza technologia Canon UVgel – wykorzystywana w drukarkach Océ Colorado – to doskonały przykład na to, jak potrafimy łączyć zalety tradycyjnych technologii druku w jedno spójne rozwiązanie … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS