Nauka zdalna wpływa negatywnie na psychikę uczniów, coraz gorzej radzą sobie z izolacją. Apatia, depresja, stany lękowe, bóle psychosomatyczne, to na nie teraz skarży się młodzież. Nauka zdalna zabrała im możliwość nawiązywania relacji. Jak pomóc naszym dzieciom i młodzieży? Co zrobić, żeby szkoła wspierała a nie potęgowała problemy ze zdrowiem psychicznym – niezależnie od tego, czy pandemia jest, czy jej nie ma. Zapraszamy do dyskusji z udziałem psychologów, pedagogów i parlamentarzystów. Dyskusja odbędzie się online w poniedziałek (22 marca) na profilu facebookowym senatora Jerzego Wcisły.
Dyskusja jest adresowana przede wszystkim do nauczycieli i rodziców. Mamy nadzieję, że ta rozmowa przyniesie odpowiedź na pytania: jak pomóc uczniom znieść naukę zdalną i co każdy – w swojej roli: rodzica, nauczyciela, dyrektora szkoły – może zrobić, aby system edukacji wspierał zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W trakcie dyskusji Internauci będą mogli zadawać pytania zaproszonym ekspertom.
Udział w dyskusji wezmą:
Dorota Kujawa-Weinke – nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu. Jest mentorką i trenerką edukacyjną. Interesuje się technologią informacyjno-komunikacyjną, za co otrzymała trzykrotnie tytuł Microsoft Innovative Educator Expert i tytuł Microsoft Innovative Educator Fellow. Prowadzi bloga edukacyjnego inspirowniaedukacyjna.blogspot.com.Jest współtwórczynią Edumiesiąca, cotygodniowych webinariów na tematy edukacyjne. Należy do społeczności Superbelfrów RP. Otrzymała tytuł Edukatora Roku 2020 w edycji online.
Ewelina Majchrzak – dyrektor Szkoły Podstawowej Montessori Elbląg, pedagog specjalny, trenerka metody Montessori , konsultantka psychoterapeutyczna Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, Mama trójki dzieci (15,13 i 4 lata).
Marta Golbik – ekonomistka, nauczycielka akademicka i polityczka – posłanka na Sejm RP VIII i IX kadencji. Gliwiczanka. Członkini Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Zdrowia. W swojej pracy w Sejmie skupia się na temacie psychiatrii dziecięcej. Założycielka i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży.
Aleksandra Pogorzelska – psycholog i trener biznesu. Wykładowca akademicki i kierownik merytoryczny studiów podyplomowych: “Psychologia sportu” na Uniwersytecie SWPS Warszawa. Autorka książki: “Jak pracować zdalnie i nie zwariować”, autorka kursu on-line pt. “Niezbędnik mentalny na czas zmiany”. Wraz z mężem Wojtkiem wychowują dwójkę dzieci: Jakuba (14) i Zosię (11).
Dyskusja odbędzie się w ramach 66. Spotkania online z senatorem Jerzym Wcisłą
w poniedziałek (22 marca) o godz. 19:00 na profilu facebookowym senatora Jerzego Wcisły @Jerzy Wcisła-Senator RP (link do transmisji:
www.facebook.com/SenatorWcisla/videos/431381644631706).
—Artykuł płatny–
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS