Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku: A dzisiaj kilka słów o ,,szaleńcach’’ w czasie zarazy.
Kiedy na całym świecie ludzie zarażają się wirusem Covid19, a epidemia strachu zamyka drzwi ludzkich serc, w murach sanockiej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, grupa pozytywnie zakręconych szaleńców z wypiekami na twarzach i błyszczącymi oczyma, zaraża coraz szersze grono osób mało znanym jeszcze wirusem – POMAGANIEM.
Trudno racjonalnie wytłumaczyć ich intencje, bo przecież mogliby siedzieć bezpiecznie w domu – jak większość. Ale nie! Oni nie chcieli siedzieć z założonymi rękoma, Oni obsesyjnie wręcz postanowili pomagać! Kochani, tak tworzy się historia, historia piękna i poruszająca, historia zrywu ludzkich serc i pomysłowości. Dniami i nocami konsultowali i kombinowali – jak zdobyć trudno dostępny filament typu PET-G (kosmos!) i wykorzystać go do walki z niewidzialnym przeciwnikiem. I wymyślili. Nie wchodząc w skomplikowane terminologie 3D i zaawansowane techniki XXI wieku, Ratownicy Medyczni Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku zostali uzbrojeni w przyłbice, adaptery i filtry. Jak cenna to pomoc? Tak cenna, jak cenne jest zdrowie i życie każdego z nas. Bez próżnego zadęcia i poklasku, z potrzeby serca i bezinteresownej chęci niesienia pomocy – zainicjowane zostały zbiórki charytatywne „HIPOKRATES – środki ochrony dla Ratowników, Pielęgniarek i Lekarzy w Sanoku” akcja zorganizowana przez rodziców i uczniów Klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku – koordynowana przez Pana Wacława Bojarskiego, oraz „Zakup środków ochrony indywidualnej dla personelu Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego i Szpitala w Sanoku” – koordynatorem której jest Pan Damian Biskup.
W efekcie dzięki zgromadzonym środkom finansowym i inicjatywie pracowników Uczelni Państwowej – koordynator Wojtek Pajestka, powstało około 1000 sztuk przyłbic, niezliczona ilość adapterów łączących maski z filtrami bakteryjno-wirusowymi, zakupione zostały również same maski i filtry do masek.
Tak pisze się – a właściwie drukuje w plastiku, historia jednego z większych kryzysów naszych czasów. Czasów, które rodzą cichych bohaterów. O pracy lekarzy, ratowników i pielęgniarek mówi się, że walczą na pierwszej linii frontu. Używając tej wojennej retoryki odpowiadamy, że Wy wspierając nas w walce staliście się naszymi nieocenionymi sojusznikami i cichymi bohaterami tej wojny.
Ta historia ma wiele wątków, niewypowiedzianych słów i zapomnianych już dzisiaj nazwisk. Uczelnia Państwowa w Sanoku jest przecież dla większości pracowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego – Alma Mater. To w murach tej uczelni zdobywaliśmy pierwsze szlify, poznawaliśmy zagrożenia zdrowotne, ale również metody walki z nimi. To tutaj wpojono nam pierwszą zasadę Ratownictwa i Pielęgniarstwa – Altruizm. Uzbrojeni niegdyś w oręż wiedzy, dzisiaj niesiemy pomoc, jednocześnie sami jej doświadczając.
Powiedzieć proste „dziękujemy Wam bardzo”, to jakby nic nie powiedzieć, dlatego umieszczamy to podziękowanie z listą nazwisk, która nieustannie się powiększa – niech wszyscy poznają tych pozytywnie zakręconych szaleńców! :
Drukujemy dla Medyków
Delta-CAD
Krzysztof Chabko
Jan Ziobro
Agnieszka Jessup
Sam Jessup
Tobiasz Burczyk
Grzegorz Jędrys
Jan Orłowski
Kamil Kiszka
Katarzyna Kasia
Zbigniew Furdak
Tomasz Florczak
Marcin Piszko
Mirosław Patulak
Rafał Wronowski
Paweł Ogrodnik
Lesław Leśniak
Arkadiusz Franczak
Damian Biskup – koordynator
Wojtek Pajestka – koordynator
Z wyrazami wdzięczności: Dyrekcja i pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku.
Jeżeli ktoś z Państwa wyraziłby chęć wpłaty na zakup środków ochronnych dla ratowników BPR i pracowników szpitala to można ją dokonywać na:
- https://zrzutka.pl/puk3hr
- https://zrzutka.pl/76pkdt
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS