A A+ A++

Uroczystości pogrzebowe księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, współzałożyciela fundacji im. Brata Alberta rozpoczną się 17 stycznia. Potrwają dwa dni.

Ks. Isakowicz-Zaleski, współzałożyciel i prezes fundacji im. Brata Alberta i duszpasterz osób z niepełnosprawnościami, Ormian i Kresowian, zmarł 9 stycznia po zaostrzeniu choroby nowotworowej.

Duchowny, będący kontrowersyjnym publicystą, pisarzem i poetą, walczył m.in. o ujawnienie przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, uważany był za lidera środowiska dawnych mieszkańców Kresów Wschodnich II RP, angażował się również w sprawy ukraińskie, apelując o potępienie ludobójstwa Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w 1943 roku.

Duchowny spocznie na cmentarzu parafialnym w Rudawie

Główne wydarzenie rozpocznie się w środę mszą o godzinie 12 w kościele pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec w intencji zmarłego, a po mszy planowane jest czuwanie przy zmarłym duchownym. Czuwanie potrwa do godziny 20.

Ksiądz spocznie na cmentarzu w Rudawie, a msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek o godzinie 12, w kościele w Radwanowicach, zgodnie z nekrologiem zamieszczonym przez fundację św. Alberta..

„Po mszy świętej odbędą się egzekwie w obrządku ormiańskim, a następnie zmarłego odprowadzimy na cmentarz w Rudawie. Ceremonia pogrzebowa będzie odprawiona zarówno w obrządku łacińskim, jak i ormiańskim” – czytamy w nekrologu.

Bliscy zmarłego apelują, by nie przynosić kwiatów

Zamiast tego, będą zbierane datki na rzecz fundacji im. Brata Alberta.

 

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd warsztatów artystycznych po wycieczki. Wypełnione zajęciami zimowe ferie rozpoczęte
Następny artykułZarząd Województwa Opolskiego w powiecie oleskim – Opolskie: 20 lat w UE