Zawodnicy UKS „Sanda Płock” wywalczyli dwa brązowe i jeden złoty medal podczas Mistrzostw Polski Kickboxingu w formule Low Kick juniorów młodszych, starszych i seniorów w Nowej Soli.

Sześcioro zawodników reprezentowało Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” na Mistrzostwach Polski Kickboxingu w formule Low Kick juniorów młodszych, starszych i seniorów. Zawody odbywały się w dniach 14-16 kwietnia w Nowej Soli.

Podopieczni trenera Piotra Paśnika do Płocka przywieźli 2 brązowe medale oraz Mistrzostwo Polski Seniorek. W zawodach wystartowało aż 402 zawodników z ponad 100 klubów.

Brązowy medal seniorów wywalczył Jakub Gil (kategoria -60kg), który w walce ćwierćfinałowej, po bardzo mocnym pojedynku, pokonał jednogłośną decyzją sędziów Oskara Cionek (Klub Sportowy FIGHT HOUSE Nowy Sącz). Niestety, walkę półfinałową wygrał bardziej doświadczony Cezary Osieł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej).

Sebastian Sobczak (kategoria -51kg) zadebiutował w formule Low Kick. W ćwierćfinale juniorów młodszych zawodnik płockiego klubu stoczył wyrównaną walkę. Ostatecznie przegrał w trzeciej rundzie, po celnym kopnięciu obrotowym Jakuba Biernackiego (Stark Kickboxing Team Częstochowa).

– Dla Sebastiana jest to pierwszy medal w formule ringowej przywieziony dla Płocka i na pewno nie ostatni –zaznacza trener Piotr Paśnik.

Świetnie spisała się Agata Fijałkowska, która po trzech pojedynkach została Mistrzynią Polski Seniorek do 65kg.
W walce ćwierćfinałowej Agata pokonała jednogłośną decyzją sędziów Zuzanne Kusiak (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska). W półfinale, po mocnej walce, jednogłośnie wygrała z Natalią Jęczek (Paco Team Mysłowice).

Kategoria Agaty Fijałkowskiej została wybrana na wieczorną Galę finałową, w której zmierzyła się z Amelią Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice). Po emocjonującym pojedynku, walka zakończyła się zwycięstwem płocczanki.

– W seniorkach jest to pierwsze złoto Agaty w formule Low Kick. Dotychczas Agata dwukrotnie była Mistrzynią Polski Seniorek w Formule Kick light, Wicemistrzynią Low kick 2021 roku oraz brązową medalistką K1 2019 roku oraz ful contact 2019 roku. Natomiast w juniorach największym sukcesem Agaty było Wicemistrzostwo Świata K1 Włochy 2018 roku – przypomina trener Piotr Paśnik.

Pozostali zawodnicy UKS „Sanda Płock”: Stanisław Popielski, Tomek Tomczyk, Julia Nowacka, po mocnych i wyrównanych pojedynkach, zakończyli rywalizacje poza podium, zdobywając cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości.

Zajęcia w klubie są dofinansowane przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku.