Nowe, ładne budynki staną w reprezentacyjnym miejscu, widocznym dla pasażerów z pociągów wjeżdżających na Dworzec Główny. – Inwestycja powinna być zakończona we wrześniu przyszłego roku – mówi Łukasz Grocholski, prezes Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Chodzi o nowe, nowoczesne bloki przy ul. Zygmunta Augusta i przy ul. Rycerskiej. Projekt realizuje BTBS. Spółka zamierza zbudować nowe domy przy ul. Zygmunta Augusta od nr. 30 do 38, a przy ul. Rycerskiej 13 i 17.
Wizualizacja inwestycji BTBS – ul. Zygmunta Augusta/Rycerska w Bydgoszczy BTBS
Latem BTBS złożyło wniosek o pozwolenie na budowę. Już wcześniej po sąsiedzku rozpoczęli swoje inwestycje prywatni deweloperzy. Ale to działki miejskie są tuż przy ulicy i ich wygląd decyduje o pierwszym wrażeniu podróżnych, którzy odwiedzają Bydgoszcz.
Teraz to puste place, darmowe miejsca parkingowe i dom do rozbiórki. – Plan zakłada postawienie kompleksu budynków z halami garażowymi dla blisko 130 rodzin – mówi prezes BTBS. – Termin zakończenia realizacji inwestycji to jesień 2022 roku.
Prezes Grocholski przyznaje, że data oddania nieruchomości do użytku może ulec niewielkiej zmianie. – Stan prawny sąsiednich działek musi być uregulowany – wyjaśnia. – Poza tym realizacja inwestycji w zabudowie pierzejowej wymaga zgody właściciela sąsiedniej działki.
Według miejskiego inwestora to nie problem. – Jeśli tak się nie stanie, nastąpią niewielkie zmiany w projekcie – informuje Grocholski.
Na ul. Rycerskiej swoją inwestycje rozpoczęła już Spółdzielnia Komunalni. Stawia blok przy ul. Rycerskiej 9. Ma się w nim znaleźć 49 mieszkań o powierzchniach od 40 do 76 metrów kwadr. Teren nieruchomości zostanie ogrodzony. Ta inwestycja zakończy się w pierwszej części przyszłęgo roku.
Zupełnie nowa część Śródmieścia
W północnej części Śródmieścia, między ul. Rycerską, Bocianowo i Chocimską, ma powstać całkowicie nowa dzielnica, z linią tramwajową skracającą znacznie drogę z dworca Bydgoszcz Główna do ul. Gdańskiej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Szefowa Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska już w listopadzie minionego roku przedstawiła szczegóły nowego planu miejscowego dla tego obszaru.
Plan obejmuje teren na północnej stronie Śródmieścia o powierzchni 35 hektarów. – Dominują tam tereny poprodukcyjne. Zależy nam na nadaniu im nowych funkcji, a jest to teren atrakcyjny, wymagający dla rozwoju miasta szybkich przekształceń – mówiła szefowa MPU. Według opracowanego planu obszar ten w całości zamieni się w część mieszkaniowo-usługową.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS