A A+ A++

Druga odsłona akcji profilaktycznej skierowanej do mężczyzn, którzy chcą zapobiec rakowi jądra i rakowi prostaty, okazała się bardzo dobrym pomysłem.  

Zgromadziła wielu panów w różnym wieku, którzy chcieli wiedzieć m.in. czy symptomy, które ich stresują to coś poważnego i czy wymagają leczenia. 

 – Panowie zgłosili się bardzo licznie, co nas, lekarzy, niezwykle cieszy. Świetnie jest widzieć pacjenta, gdy sprawdza czy jest zdrowy, ewentualnie w momencie, gdy choroba jest do opanowania, a nie, kiedy walczymy już o jego życie – mówi lek. urolog Alicja Knop z Oddziału Urologii w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.

Panowie chcą wiedzieć jakie i kiedy wykonywać badania, w jaki sposób obserwować stan własnego zdrowia, co powinno niepokoić. Chętnie poznawali wyniki badania USG – podsumowuje lekarka.

 Z tak dużej popularności akcji cieszy się dyrekcja mieleckiego Szpitala. 

 – W danym środowisku zawsze są określone potrzeby, luki, które warto zapełnić, także w zakresie profilaktyki. Gdy tylko okazało się, że lista chętnych na pierwszy termin tej akcji profilaktycznej zapełniła się momentalnie, szybko zdecydowaliśmy o drugim terminie. Staramy się robić to, czego oczekują od nas pacjenci, co jest im potrzebne – deklaruje Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. – Zresztą od razu mogę zdradzić, że np. z powodu wielkiego zainteresowania Dniem Otwartym Oddziałów Położniczego i Noworodkowego, zdecydowaliśmy, że go powtórzymy, ale o tym więcej już niebawem.

Sami panowie uczestniczący w spotkaniach profilaktycznych wyjaśniali, że wciąż dostęp do tego typu oferty jest bardzo mały.  – Lekarz rodzinny w zasadzie zajmuje się tematem, z którym do niego chodzę, czyli np. grypą. Do lekarzy urologów kolejki są długie i to ludzi z realnymi dolegliwościami, na profilaktykę szkoda nawet zabierać im czasu. W szkole nie ma lekcji profilaktyki, samobadania, obserwacji. Tak naprawdę pozostają tylko takie akcje – mówi Marcin.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzełom w diagnostyce laboratoryjnej na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]
Następny artykułMiliardy wpompowane w ochronę przeciwpowodziową, południe Polski pod wodą