“Jestem bardzo podekscytowany, trochę też się denerwuję” – napisał na Facebooku 49-letni polityk, ogłaszając swój powrót do wykonywania obowiązków.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zwolnienie lekarskie ministra Danii
Jakob Ellemann-Jensen poszedł na zwolnienie na początku lutego. Decyzja o zwolnieniu lekarskim “była jedną z najtrudniejszych” w jego życiu. We wpisie na Facebooku docenił obecność w swoim życiu rodziny, przyjaciół i współpracowników, którzy wspierali go w powrocie do zdrowia i zapowiedział wiele decyzji i wzmożonej pracy w najbliższej przyszłości.
“Bałem się, że już nigdy nie będę sobą, że nie będę mógł wykonywać pracy. Ale można przez to przejść i powrócić silniejszym” – napisał minister Danii.
Elleman-Jensen poszedł na zwolnienie dwa miesiące po powołaniu rządu pod przywództwem socjaldemokratki Mette Frederiksen. Pod nieobecność Ellemanna-Jensena zastępował go Troels Lund Poulsen, który w związku z tym tymczasowo ustąpił z funkcji ministra gospodarki.
Duńskie władze ds. zdrowia szacują, że 29 proc. dorosłych osób w kraju cierpi z powodu silnego stresu.
W skrajnych przypadkach wypalenie może skutkować nawet stanami depresyjnymi czy CFS, czyli zespołem przewlekłego zmęczenia.
Przewlekły stres doprowadza do wypalenia
Wypalenie zawodowe to reakcja organizmu głównie na przewlekły stres, którego źródłem jest praca. Towarzyszą mu: niezadowolenie i brak wiary we własne dokonania, niezadowolenie z rezultatów swojej pracy, niski poziom zaangażowania, obojętność, poczucie marnowania czasu.
Od 2022 roku w Polsce zwolnienia lekarskie wystawiane są również z przyczyny wypalenia zawodowego. Oznacza to, że pracownik może skorzystać z L4 w momencie, gdy jest przemęczony.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS