By dzieło Duchowej Adopcji rozprzestrzeniło się na Polskę i świat. Na Jasnej Górze rozpoczęła się wyjątkowa inicjatywa zachęcająca do modlitwy za dzieci nienarodzone i rodziców, którzy chcą dokonać aborcji. Wolontariusze wręczają, jasnogórskim pielgrzymom, gazetki zachęcające do podjęcia tej 9-miesięcznej modlitwy. Organizatorami są Centralny Ośrodek Duchowej Adopcji na Jasnej Górze i Fundacja „Małych Stópek” ze Szczecina.
– Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu posłowie zadecydują o życiu setek tysięcy niewinnych dzieci, które będą zabijane w polskich szpitalach, dlatego pragniemy informować społeczeństwo i zachęcać do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to jedyny ratunek dla świata – powiedział o. Samuel Karwacki krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Przypomniał, że wielki testament i zobowiązanie pozostawił Polakom bł. kard. Stefan Wyszyński w jasnogórskich ślubach narodu: „Przyrzekamy Ci, z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu”.
Prymas Polski przekonywał, że wprowadzanie w Polsce prawa do aborcji grozi „samobójstwem narodu”, a przerywanie ciąży nazywał „bezprawiem i zbrodnią”.
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji „Małych Stópek” ze Szczecina zauważył, że celem jasnogórskiej inicjatywy jest rozpowszechnianie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wśród przybywających na Jasną Górę pielgrzymów, ponieważ są to osoby, które mają otwarte serca przyjeżdżając do Matki Bożej, a wyjeżdżając od Niej mają ubogacone dusze. Wyjaśnił, że wolontariusze wręczają wiernym gazety Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o tej 9-miesięcznej modlitwie, nie tylko od strony technicznej, ale też poznać jej bogactwo, bo jak mówił ona jest: „Bożym dotknięciem, jeżeli są tylko ludzie, którzy się nią modlą”. – Mamy niebezpieczny czas dla zachowania wartości życia i to jest zrządzeniem nieba, że on, nas obrońców, teraz jednoczy. Nie możemy stać z założonymi rękoma, trzeba je złożyć do modlitwy i do pracy – zachęcał ks. Kancelarczyk.
– Wmawia się młodym, że dziecko jest niczym, że jest tylko zlepkiem komórek, że kobiety mają prawo decydować, czy ono ma się urodzić, czy nie i dlatego ta modlitwa jest tak bardzo potrzebna, a to, że ona ratuje życie to potwierdza wiele świadectw ludzi – powiedziała Jowita Kostrzewska ze wspólnoty „Pielgrzymi Niepokalanej”, koordynatorka inicjatywy z Częstochowy. Apelowała, żeby nie tylko nie ustawać w tej modlitwie, ale również zmieniać myślenie młodego pokolenia, by zrozumieli jak wielką wartością jest życie.
Dodała, że ta modlitwa ratuje życie nie tylko konkretnego dziecka, ale także życie duchowe jego rodziców i wszystkich, którzy przyczyniają się do aborcji.
S. Joanna Cybułka z Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji na Jasnej Górze podkreśliła, że modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki trwa symboliczne dziewięć miesięcy, czyli tyle ile dzieciątko rośnie pod sercem mamy. Każdego dnia osoby, które przystąpiły do niej odmawiają jedną dziesiątkę różańca oraz przypisaną modlitwę.
W inicjatywę rozprzestrzeniania dzieła Duchowej Adopcji na Jasnej Górze zaangażowały się wspólnoty: „Pielgrzymi Niepokalanej”, Wojownicy Maryi, a także ludzie indywidualni, którzy są za życiem.
Wolontariuszem tej nowej inicjatywy może zostać każdy – wystarczy napisać maila na adres: [email protected].
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS