Nie ma już Olympique Marsylia w Lidze Europy. Drużynie pozostało walczyć tylko o lądowanie w Lidze Konferencji Europy. Arkadiusz Milik trafiał do bramki w przegranym 2:4 meczu z Galatasarayem Stambuł.

Sebastian Szczytkowski

Getty Images
/ John Berry
/ Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Olympique grał na wyjeździe z Galatasarayem. Liderowi z Turcji wystarczył remis do awansu, ale nie ograniczał się do bronienia. Przeciwnie, postanowił zaatakować. W 12. minucie Alexandru Cicaldau pokonał Paua Lopeza płaskim strzałem. Na zakończenie drugiego kwadransa był gol samobójczy Dujego Calety-Cara, po którym Galatasaray prowadził 2:0.

Ekipa znad Bosforu powiększyła przewagę na 3:0 po przerwie i dopiero na gola Sofiane’a Feghouliego była odpowiedź podopiecznych Jorge Sampaoliego. Arkadiusz Milik dobił własne uderzenie z rzutu karnego, które zostało obronione przez Fernando Muslerę. Milik trafił do bramki w drugim meczu Ligi Europy z rzędu i na tym nie poprzestał. W 85. minucie Milik główkował do sieci, ale że był to tylko gol na 2:4, w odpowiedzi na trafienie Ryana Babela, to trudno było myśleć o dogonieniu Galatasarayu.

Maciej Rybus znalazł się w podstawowym składzie Lokomotiwu Moskwa. Już w 4. minucie dośrodkowanie reprezentanta Polski sprawiło problem piłkarzom Lazio i zostało podsumowane niecelnym strzałem. Po przeciwnej stronie boiska Lokomotiw musiał uważać na powracającego po kontuzji Ciro Immobile. Jego nieobecność była odczuwalna w poprzednim meczu rzymian przeciwko Juventusowi.

Lazio zaczęło odpowiadać swoimi atakami, a najgroźniejsze były zagrania Luisa Alberto z rzutów rożnych. Po jednym z nich Francesco Acerbi sprawdził swoim strzałem bramkarza Lokomotiwu. W innej sytuacji interweniował z wyczuciem Maciej Rybus. Gra wyrównała się, zaostrzyła z inicjatywy gospodarzy i pozostawało bezbramkowo.

Po przerwie Lazio zdobyło prowadzenie. Ciro Immobile wykorzystał rzut karny ze stoickim spokojem. Jedenastka została przyznana rzymianom za faul Aleksandra Siljanowa na Mattii Zaccagnim, a także po obejrzeniu powtórek przez sędziego.

W 63. minucie Ciro Immobile trafił z kolejnego rzutu karnego na 2:0. Tym razem sam wywalczył jedenastkę i po skompletowaniu dubletu opuścił boisko, żeby oszczędzać energię na prestiżowy dla trener Maurizio Sarriego mecz przeciwko Napoli. Obrona Lokomotiwu rozpadła się i rzymianie potrafili to wykorzystać. Pedro Rodriguez przymierzył jeszcze w narożnik bramki na 3:0 w 88. minucie.

West Ham United zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca w grupie zwycięstwem 2:0 z Rapidem Wiedeń. Oba gola strzelił przeciwnikowi z Austrii we fragmencie meczu przed przerwą. Łukasz Fabiański był na ławce rezerwowych.