Każdemu z nas zależy na jak najmniejszym zużyciu prądu, nie rezygnując jednocześnie z komfortowych warunków mieszkalnych. Drzwi pasywne dają nam taką możliwość, gdyż są zaprojektowane w taki sposób, by móc osiągnąć jak najlepsze parametry termoizolacyjności.
Drzwi pasywne – jakie dają korzyści?
Drzwi pasywne to nowoczesne rozwiązanie architektoniczne, które daje gwarancję najlepszej z możliwych izolacji wejścia. Te innowacyjne drzwi wejściowe minimalizują straty ciepła zarówno w domach pasywnych jak i w klasycznych budynkach. Wykorzystując tę metodę, istotnie zmniejszysz zapotrzebowanie energetyczne domu. Wiąże się to ze znaczną redukcją rachunków za ogrzewanie budynku. Takie drzwi wejściowe do domu mogą pomóc ci zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent wydatków na energię. Ten rodzaj drzwi charakteryzuje się wysokim standardem izolacyjności termicznej. Szczelny wiatrołap gwarantuje ciepło wewnątrz mieszkania nawet mroźną zimą.
Mniejsze rachunki za zużycie prądu to nie jedyna zaleta montażu drzwi pasywnych w swoim mieszkaniu. Niższe zapotrzebowanie na energię znacząco minimalizuje negatywne oddziaływanie ogrzewania budynku na środowisko naturalne. Wynika to ze zmniejszenia emisji dwutlenku węgla z gospodarstwa domowego.
Montaż drzwi pasywnych – dlaczego jest tak istotny?
Aby redukcja kosztów za prąd była możliwa, należy wziąć pod uwagę parametry termoizolacyjne skrzydła, progu i ościeżnicy. Oprócz tych własności, ważny jest również sposób montażu drzwi wejściowych do domu. Warto w tym celu zainwestować w odpowiednie środki uszczelniające. Istotną rolę tutaj pełni także montaż. Jeśli nie zostanie on wykonany profesjonalnie, nawet właściwe parametry drzwi nie zapewniają optymalnej izolacji.
Do montażu ościeżnicy należy użyć pianki montażowej, którą trzeba dobrze zabezpieczyć, ponieważ nie może ona mieć bezpośredniego kontaktu z wilgocią. Jeśli położona warstwa pianki nie będzie sucha, nie ochroni domu przed pleśnią, grzybami i zbyt dużą wilgotnością powietrza w mieszkaniu.
Zakładając drzwi zewnętrzne do domu pasywnego zastosuj montaż trzywarstwowy. Każda powłoka ma niezbędne do prawidłowego montażu właściwości. Pierwszą warstwę stanowi taśma paroszczelna, której zadaniem jest uszczelnienie wewnętrzne. Druga warstwa to pianka montażowa odpowiadająca za izolację termiczną i akustyczną. Taśma paroprzepuszczalna to trzecia warstwa. Pełni ona funkcję zabezpieczającą cały otwór drzwiowy przed dostawaniem się wilgoci z zewnątrz. Dla pewności całość można wykończyć dodatkową termoizolacją poprzez montaż węgarka ze styropianu lub wełny mineralnej. Tak zamontowane drzwi gwarantują solidną izolację wejścia do domu.
Podsumowanie
Drzwi pasywne sprawdzą się zarówno w domu pasywnym domu, jak i w zwykłych mieszkaniach. Zapewnią nam ciepłe wnętrze zimą, czego gwarancją jest szczelny wiatrołap. Dzięki nim zmniejszą się nasze rachunki za prąd. Dodatkowym atutem będzie nasz dbałość o środowisko, dzięki mniejszej emisji dwutlenku węgla. Aby jednak drzwi pasywne spełniły swoje zadanie, należy zadbać i ich prawidłowy, profesjonalny montaż.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS