Publikacja z dnia: 08-06-2022 10:06

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. została Mistrzem Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkół Podstawowych w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w kategorii Igrzysk Młodzieży.

W rozgrywanym 6 czerwca 2022r. na obiektach MOSiR Nowe Miasto Lubawskie Finale Wojewódzkim, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim zagrało 5 drużyn z Warmii i Mazur.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzyczne w Nowym Mieście Lub. pan Zbigniew Domżalski i Wiceprzewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego – pan Mirosław Urbanowski.

Drużyna SP2 nie dała szans rywalom i wygrywając wszystkie swoje mecze, sięgnęła po tytuł Mistrzowski. Najwięcej emocji przyniósł pierwszy mecz z faworyzowaną drużyną z SP Dywity. Choć pierwszy set nie ułożył się po myśli naszych zawodników i przegraliśmy go do 23, to w kolejnych byliśmy już zdecydowanie lepsi od drużyny z Dywit, zwyciężając 25:16 i w tie breaku 15 : 9. W kolejnych meczach zawodnicy SP2 pewnie wygrywali, nie tracąc nawet seta i zanotowali wygrane 2:0 z drużynami: Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, Szkołą Podstawową w Dobrym Mieście oraz Szkołą Podstawową w Kisielicach. Jest to największy sukces Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. w szkolnych rozgrywkach w grach zespołowych. Prawie wszyscy zawodnicy naszej drużyny to uczniowie klasy sportowej VIII a w składzie: Miłosz Bochenek, Juliusz Bucha, Hubert Jabłoński, Paulo Lisowicz, Olaf Hinc, Antoni Suchocki, Filip Derdulski, Igor Kalinowski oraz Jakub Gawiński uczeń klasy VII b.

Opiekunem sportowym uczniów SP2 jest pan Maciej Bochenek.