A A+ A++

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie już miał w swoich strukturach poradnię geriatryczną. Niestety – tylko na papierze, bo bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia jest potrzebna, bo już ponad co czwarty częstochowianin przekroczył wiek emerytalny.

W należącym do Miejskiego Szpitala Zespolonego budynku przy ul. Bony działa oddział geriatryczny. – Mamy lekarzy specjalistów, więc warto, by w strukturach szpitala funkcjonowała także poradnia geriatryczna – twierdzi dyrektor Wojciech Konieczny. I z pewnością ma rację, bo się społeczeństwo Częstochowy zdecydowanie starzeje. Na początku tego roku w wieku emerytalnym było już 27 proc. mieszkańców miasta.

Jak wyjaśnia Konieczny, kilka lat temu taka poradnia została powołana. Nie mogła jednak rozpocząć działalności, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłaszał konkursu na tego typu usługi dla pacjentów z Częstochowy i okolic. I tak by pewnie poradnia trwała sobie formalnie w strukturach placówki, gdyby nie ubiegłoroczna kontrola Najwyższej Izby Kontroli w miejskim szpitalu. – Kontrolerzy zakwestionowali takie funkcjonowanie poradni – informuje dyrektor Konieczny. – Wyjaśnialiśmy, dlaczego tak postępujemy: że czekamy na ogłoszenie konkursu przez NFZ i chcemy być gotowi, by do niego przystąpić. Niestety przepis mówi, że bez kontraktu i działania poradnia nie może istnieć dłużej niż 3 miesiące. Dopytywaliśmy nawet w NFZ, czy przewiduje konkurs. Uzyskaliśmy odpowiedź, że nie jest przewidywany. Zgodnie z oczekiwaniami NIK przeprowadziliśmy procedurę wykreślenia poradni ze statutu szpitala.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać obuwie skórzane damskie?
Następny artykułMedia: Rosjanie zamknęli Most Krymski. Strach przed dywersją Ukraińców