A A+ A++

Domki letniskowe z drewna oraz drewniane domki całoroczne z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich konsumentów. Postanowiliśmy nieco zgłębić ten bez wątpienia ciekawy temat i dowiedzieć się, jakie właściwie są najważniejsze zalety domków z drewna? Zapraszamy do lektury wywiadu z Prezesem firmy Eko Architektura.

Drewniane domki całoroczne: najważniejsze zalety

Sami zastanawialiśmy się nad tym, czy drewniane domki całoroczne naprawdę mogą stanowić pełnowartościowe konstrukcje mieszkalne? Czy faktycznie możliwe jest np. komfortowe przebywanie w takim domku zimą lub późną jesienią? Na nasze pytania odpowiada Pan Przemysław Balcewicz z firmy Eko Architektura:

Odnosząc się do Państwa pytania mogę powiedzieć, że oczywiście, komfortowe użytkowanie domków całorocznych przez cały rok jest jak najbardziej możliwe. W końcu właśnie w tym celu tworzy się tego rodzaju konstrukcje. Tym niemniej ogromną rolę będzie tutaj odgrywać po prostu standard wykonania konstrukcji. W wielu wypadkach nazwa “domek całoroczny” okazuje się nieco myląca. Jeżeli przykładowo domek nie posiada odpowiedniego standardu izolacji cieplnej, przebywanie w nim miesiącach zimowych może okazać się kłopotem. Naturalnie można tutaj wskazać jeszcze szereg innych, również istotnych kwestii, takich jak klasa energetyczna, rodzaj zastosowanych okien i drzwi czy nawet jakość drewna. Każdy z tych czynników wykazuje wydatny wpływ zarówno na komfort użytkowania konstrukcji, jak też na jej wytrzymałość oraz odporność.

Cóż, musimy przyznać, że już nasze pierwsze pytanie spotkało się z kompleksową odpowiedzią Pana Przemysława Balcewicza, która rozwiewa wszelkie wątpliwości. Rozumiemy więc, że całoroczne użytkowanie domku wykonanego z drewna jak najbardziej jest możliwe, jednak tylko przy założeniu, iż mamy do czynienia z konstrukcją naprawdę wysokiej jakości.

Nasze kolejne pytanie dotyczy już samy zalet domków z drewna. Dlaczego właśnie ten materiał jest uznawany za tak przyjazny użytkownikowi? Pan Przemysław Balcewicz tłumaczy:

Przede wszystkim, drewno jest materiałem naturalnym, na który bardzo dobrze reaguje ludzki organizm. Jeżeli zaś chodzi o konkretne właściwości domków z drewna to można wskazać chociażby naturalną elektrostatyczność: we wnętrzach drewnianych nie występuje taki problem, jak kurz. Następny naprawdę ważny z perspektywy użytkownika aspekt to w pełni naturalna wilgotność powietrza wewnątrz domku drewnianego. Drewno ma to do siebie, że samoistnie pochłania nadmiar wilgoci. Jeżeli zaś poziom wilgoci jest zbyt niski, ściany drewniane zaczynają stopniowo oddawać wilgoć. W ten sposób warunki wewnątrz domku z drewna zawsze są optymalne. Nie trzeba tłumaczyć, że może to mieć istotny wpływ na nasze zdrowia.

Dobrze, kolejny raz pozostaje nam jedynie zgodzić się ze słowami Pana Przemysława Balcewicza. Nie oznacza to jednak, że nie mamy więcej pytań do prezesa Eko Architektury.

Koszt domków z drewna oraz czas wykonania

Na oficjalnej witrynie Eko Architektury przeczytaliśmy, że czas budowy domku z drewna to średnio 2-4 tygodnie. Wydaje się to wręcz niesamowicie krótki okres. Kolejna kwestia to koszty: ile właściwie kosztuje taki domek? Pan Przemysław Balcewicz odpowiada:

Rzeczywiście, Eko Architektura jest w stanie realizować projekty w naprawdę szybkim tempie. Wynika to jednak z faktu, że jako firma dysponujemy naprawdę poważnym doświadczeniem oraz zatrudniamy znakomitych specjalistów z różnych dziedzin. Właśnie to pozwala nam na szybkie i, co bardzo ważne, całkowicie samodzielnie konstruowanie domków z drewna, bez konieczności korzystania z usług różnego rodzaju podwykonawców. Zapytali Państwo również o koszt domku z drewna. W tym wypadku wszystko zależy po prostu od wyboru konkretnego projektu. Co więcej, nasi klienci mogą również zlecać nam realizację projektów indywidualnych na miarę ich własnych potrzeb i oczekiwań. Z tego powodu nie da się powiedzieć “ile kosztuje domek z drewna”. Co najwyżej możliwe byłoby tutaj wskazanie pewnych przedziałów cenowych.

Rozumiemy. Faktycznie przeglądając stronę Eko Architektury rzucił się nam w oczy wysoce specjalistyczny charakter tej firmy. Nic więc dziwnego, że szybka a zarazem jakościowa realizacja projektów jest w tym wypadku możliwa. Niestety, to już koniec naszego wywiadu z prezesem Eko Architektury. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Przemysławowi Balcewiczowi za to, że przyjął nasze zaproszenie oraz udzielił naprawdę wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Czytelników zapraszamy zaś do zostawiania komentarzy.

 Nasze domki dostępne są również we Francji:

Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSąd w czerwonej strefie. 70 osób w małej sali. “Pawełczyk-Woicka nie ma żadnej kontroli?”
Następny artykułCopa Libertadores: Niechlubny rekord peruwiańskiego Binacional