Rozbiórka nieruchomości znajdującej się przy Mogielnickiej 6 została wstrzymana. Powodem jest pękająca ściana.
W środę, 4 września podczas sesji Rady Miejskiej w Grójcu burmistrz poinformował, że jeden z pracowników firmy wyburzeniowej dostrzegł pęknięcie.
Okazało się, że ściana budynku przy ul. Mogielnickiej 6 jest połączona ze ścianą budynku Mogielnicka 8. Pierwszy powstał budynek nr 6 i miał wykonane dwie ściany w kształcie litery T. Do jednej z nich został dobudowany budynek Mogielnicka 8. Firma, wykonująca rozbiórkę odcięła wszystkie drewniane belki mocowane do łączącej oba budynki ściany i rozpoczęła wyburzanie. Jeden z pracowników zobaczył rysę na ścianie budynku przy ul. Mogielnickiej 8. Okazało się później, że ta rysa powstała już wiele lat temu. Mając jednak wiedzę, że te dwa budynki są połączone ścianą. Wstrzymaliśmy rozbiórkę i poprosiliśmy nadzór budowalny o sprawdzenie – tłumaczył burmistrz Dariusz Gwiazda.
Burmistrz zwrócił uwagę, że w gminnym programie rozwoju mieszkalnictwa stan techniczny budynku przy ul. Mogielnickiej 8 określono jako dobry. – Po ekspertyzach wiemy jednak, że stropy i piwnice są zdewastowane nie mniej, niż w rozbieranym budynku przy Mogielnickiej 6 – przyznał
Czy budynek przy Mogielnickiej 8 też trzeba będzie rozebrać?
Gmina skontaktowała się już w tej sprawie z konserwatorem zabytków, bowiem budynek przy Mogielnickiej 8 znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Burmistrz stwierdził, iż sprawa ewentualnej rozbiórki tego budynku nie jest jeszcze przesądzona. – Czekamy na ustalenia z nadzorem budowlanym – dodał.
Dariusz Gwiazda poinformował również, że Zakład Gospodarki Komunalnej ma wyprowadzić lokatorów mieszkań z części budynku sąsiadującej z rozbieranym drewniakiem. – Pozostali lokatorzy mogą czuć się bezpieczni – zapewnił .
– Nie chcemy przedłużać zamknięcia jednego pasa ul. Mogielnickiej i zależy nam na jak najszybszym rozwiązaniu tego problemu – zakończył Dariusz Gwiazda.
Źródło: https://www.grojec24.net/news-rozbiorka-drewniaka-przy-mogielnickiej-6-wstrzymana-co-dalej,11228.html
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS