Katarzyna Kawa niedawno zaliczyła mały awans w rankingu WTA ze 192. na 185 miejsce. Polka ma jednak sporego pecha, bo 15 lipca podczas pierwszego meczu w WTA 250 w Palermo zaprezentowała się z niezłej strony, ale przedwcześnie musiała zejść z kortu. W pierwszym secie spotkania z Karoliną Muchovą (29. WTA) przegrała dopiero po morderczym tie-breaku, a drugiego nie dokończyła z powodu kontuzji.

Przy stanie 0:3 Polka poprosiła wówczas o przerwę medyczną, a na kort wróciła z zabandażowanym lewym udem. Kawa próbowała jeszcze dograć starcie, ale przy stanie 1:5 skreczowała i pożegnała się ze zmaganiami we Włoszech.

Kolejny krecz Katarzyny Kawy. Odnowiona kontuzja?

Nieco ponad tydzień później 31-latka pojawiła się na Challengerze WTA w Warszawie, gdzie liczyła na sukces. Zdaje się więc, że czuła się w pełni zdrowa i gotowa pomimo urazu w Palermo. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna.

Podczas spotkania z Darią Semenistają (114. WTA) Kawa przegrała pierwszą partię po tie-breaku 7:6(7-4) i dalej w spotkaniu nie walczyła. Jeszcze przed rozpoczęciem drugiego seta znów skreczowała, być może właśnie z powodu odnowienia się urazu z Włoch. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Łotyszki i drugim z rzędu kreczem Polki.

Semenistaja w drugiej rundzie zmagań w Challengerze zmierzy się z inną z Polek – Urszulą Radwańską. W pierwszym meczu 33-latka ograła Francuzkę Audrey Albie po trzysetowym boju. W pierwszej odsłonie Radwańska przegrała 2:6, ale w kolejnych pokonała rywalkę 6:0, 6:2. Starcie z Łotyszką zaplanowano na środę 24 lipca.