A A+ A++

Dracena fot. Pixabay

Odpowiedzi na pytania odnajdziesz w tym artykule! Draceny to niezwykle popularne rośliny, które należą do rodziny sukulentów. Jego naturalnym środowiskiem występowania są kraje takie jak Meksyk, Australia i kontynenty takie jak Azja i Afryka. Różne gatunki draceny różnią się od siebie wielkością, kształtem oraz ubarwieniem liści.  

Jak dbać o dracenę? 

Nie to jest roślina, która wymaga specjalnego traktowania. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, a będzie towarzyszyć nam przez długie lata. Najważniejsze jest to, że dracena lubi ciepłe temperatury. Pochodzi oryginalnie z ciepłych krajów i jest sukulentem, nie powinno to więc nikogo dziwić. Odmiany z barwnymi liśćmi szczególnie wymagają dużego oświetlenia – w przeciwnym razie mogą stracić swój kolor. Pamiętajmy jednak, że nasłonecznienie nie może być zbyt ostre, aby nie poparzyć liści.  

Jak często ją podlewać? 

Dracena bardzo dobrze znosi suche powietrze, ale dla umilenia oka warto spryskiwać jej liście wodą, aby ich barwa nas długo cieszyła. Jest to szczególnie ważne zimą. Jeżeli chodzi o nawodnienie, dracena nie wymaga dużej ilości woda. Podlewajmy ją skromnie, szczególnie jesienią i zimą. Latem i wiosną można zwiększyć intensywność podlewania, lecz róbmy to z głową. Nie przelewajmy draceny, bo powoduje to gnicie jej korzeni. Z kolei przesuszenie rośliny sprawia, że odpadają jej liście.  

Jak często ją nawozić i czy można ją przesadzać? 

Draceny lubią żyzne, nieprzepuszczające, próchnice podłoże. Roślina ta wzrasta szczególnie od marca do sierpnia. Warto ją wtedy wspomagać stosując nawóz wieloskładnikowy mniej więcej co 2 tygodnie. W pozostałej części roku nie nawóź swojej draceny.  

Na początku życia draceny poleca się przesadzać ją mniej więcej co 12 miesięcy. Starsze rośliny warto przesadzić po upływie mniej więcej trzech lat. Podłoże idealne na dracen to to przeznaczone dla palm, ale do przesadzania nada się również uniwersalna ziemia doniczkowa.  

Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji draceny. Dzięki stosowaniu się tym kilku wyżej wymienionym zasadom, roślina ta będzie nam towarzyszyć przed długie lata.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoseł Płażyński z PiS stwierdził, że Niemcy w szkole nie uczą się o II wojnie światowej. Internautka pokazała podręcznik
Następny artykułWreszcie uprzątnęli bałagan. Czy pojawi się tu fotopułapka?