Kto choć raz doświadczył podróży samolotem, ten doskonale wie, że na lotnisku należy zjawić się odpowiednio wcześniej, by nadać bagaż i przejść kontrolę bezpieczeństwa. Pasażerom radzi się, aby na miejscu byli już na dwie godziny przed planowanym zamknięciem bramki i wylotem. Pewna tiktokerka udowodniła jednak, że w niektórych portach lotniczych lepiej pojawić się jeszcze wcześniej.
Podróżniczka zdradziła, co się dzieje na lotnisku w Iraku. “100 kontroli i możesz lecieć”
Influencerka, znana w sieci jako @bobobrica, opublikowała kilka dni temu relację z wycieczki do Iraku. Swoje doświadczenia opisała w serii filmików na TikToku. Z jednego z ostatnich materiałów dowiadujemy się, jak przebiegało w jej przypadku dotarcie na lotnisko. Okazuje się, że nie jest to wcale tak proste, jak można by się spodziewać.
Wiecie, że na lotnisko w Iraku nie da się dojechać samochodem? To wszystko ze względów bezpieczeństwa
– mówi podróżniczka na początku nagrania.
Na lotnisko pojechała taksówką. Pierwsza kontrola odbyła się już na wjeździe na teren portu lotniczego. Sprawdzono nie tylko samą turystkę, lecz także jej bagaż oraz pojazd, z którego musiała wysiąść. W punkcie przypominającym “meet and greet” czekała ją kolejna kontrola. Następnie odbyła krótką podróż specjalnym autobusem, który dowiózł ją na lotnisko. Tam po raz kolejny sprawdzono zarówno ją, jak i bagaż. Dopiero później mogła przejść standardowe procedury lotnicze.
Tylko 100 kontroli i możesz lecieć
– podsumowała tiktokerka w opisie nagrania.
To ile czasu przed wylotem trzeba być już na lotnisku?
– pytają w komentarzach zdziwieni internauci.
Już mnie tam nie zobaczą
– stwierdził ktoś inny.
Czy wycieczka do Iraku jest bezpieczna? Polskie MSZ ma w tej kwestii jasne zdanie
Republika Iraku to państwo arabskie położone na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską. Dla turystów z Polski nie stanowi jednego z najpopularniejszych kierunków podróżniczych, choć nie brakuje chętnych na wyprawy w tamte regiony.
Ze względów bezpieczeństwa Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do prowincji: Anbar, Babil, Bagdad, Basra, Dhi Qar, Diyala, Karbala, Kirkuk, Maysan, Muthanna, Nadżaf, Niniwa, Qadisija, Salahaddin oraz Wasit.
Pomimo ogłoszonego przez władze w Bagdadzie zwycięstwa w walce z tzw. Państwem Islamskim, sytuacja bezpieczeństwa na wyzwolonych terenach wciąż pozostaje bardzo trudna. W większych miastach Iraku, a w szczególności w Bagdadzie, istnieje poważne zagrożenie zamachami terrorystycznymi
– czytamy w ostrzeżeniu zamieszczonym w serwisie rządowym. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS