A A+ A++

Centrum Działań Twórczych w Lubinie jako jedna z 60 instytucji kultury w Polsce weźmie udział w projekcie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+”. CDT otrzyma dotację na projekt „Zrób(my) Kulturę”.

W ramach naboru samorządowe instytucje kultury mogły ubiegać się o realizację jednego z dwóch zadań: inicjatywy lokalne lub partnerstwo lokalne. Do Narodowego Centrum Kultury wpłynęło 101 wniosków, z których wyłoniono 60 najlepszych. Na ich finansowanie przeznaczono 2,5 mln zł.

W gronie najlepszych znalazło się Centrum Działań Twórczych. – Nasz projekt „Zrób(my) Kulturę” będziemy realizować w dwóch etapach: pierwsza to badanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców, jeśli chodzi o kulturę. Wielotorowo – poprzez uliczne happeningi i rozmowy z przechodniami, dłuższe wywiady i internetowe sondy, będziemy pytać czego naszym mieszkańcom brakuje, jakich działań bądź wydarzeń im brakuje. Zależy nam, by dotrzeć tutaj do osób, które nie są aktywne kulturowo i zapytać ich dlaczego, co jest nie tak? – mówi Anna Adamus-Krawczyk, specjalista do spraw organizacji w CDT w Lubinie.

Na podstawie badań i rozmów powstanie dokument, który z pewnością posłuży wszystkim jednostkom kultury z naszego regionu, jeśli chodzi o organizację imprez i eventów, z uwzględnieniem oczekiwań mieszkańców.

– W drugiej części tego projektu wybierzemy najciekawsze projekty, zgłoszone przez mieszkańców i przystąpimy do ich realizacji. Na ten cel także otrzymamy dotację z Narodowego Centrum Kultury. Badania potrzeb mieszkańców planujemy przeprowadzić w marcu i kwietniu, natomiast projekty realizować w drugiej połowie roku – dodaje Adamus-Krawczyk.

Dodajmy, że program „Dom Kultury+” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatnie Pożegnanie dr. inż. Bronisława Gaja
Następny artykuł“Społeczność Kamilka z Częstochowy” w Ministerstwie Sprawiedliwości. Powstała fundacja imienia tragicznie zmarłego ośmiolatka