A A+ A++
Utworzony: poniedziałek, 05 października 2015 10:44 Bardzo dobra wiadomość dla pracowników w Wielkiej Brytanii. Niemalże 200 kolejnych firm podjęło zobowiązanie płacowe Living Wage.

r e k l a m a




Zobacz także:

Jak podaje Mirror, w ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele firm zdecydowało się na wypłacanie dobrowolnej, minimalnej stawki Living Wage. Daje to już 1800 pracodawców, którzy chcą płacić swoim pracownikom tak ustaloną stawkę. Mowa tu o 7,85 funta na godzinę oraz o 9,15 funta na godzinę w Londynie.

Do programu dołączyły najróżniejsze firmy. Od wiodących banków, takich jak Barclays, RBS and HSBC, do niewielkich form zatrudniających jedynie kilku pracowników. Przewiduje się dołączanie jeszcze większej liczby firm. Związki zawodowe i inne stowarzyszenia namawiają do dołączenia do Living Wage. Omawianej stawki nie płacą jedynie zdeklarowane firmy, ale też współpracujący z nimi podwykonawcy.

National Minimum Wage wzrosło w tym tygodniu o 20 pensów do 6,7 funta. Nowa stawka Living Wage zostanie ogłoszona 2 listopada w trakcie Living Wage Week. Przypuszcza się, że będzie ona wynosić 8 funtów na godzinę. Living Wage jest dużo wyższa niż Minimum Wage, które dopiero w tym tygodniu zwiększyło się do 6,7 funta. Jest też wyższe niż rządowa propozycja Living Wage, która ma wynosić 7,2 funta i zacząć obowiązywać od kwietnia przyszłego roku. Z tym że będzie obowiązywać dla osób powyżej 25 roku życia.

Wysokość Living Wage jest ustalana niezależnie i ma być odpowiedzią na realne koszty życia. Płaca gwarantowana dzięki takiej stawce ma wystarczyć na opłacenie mieszkania, podróże i zdrowe żywienie. Ma zapewnić godziwe i spokojnie życie.

Joanna Tecław / POLEMI.co.uk
Fot.: NorGal / Shutterstock


Linki sponsorowane

Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDżinsy – historia tanich robotniczych spodni, które każdy z nas nosi na tyłku
Następny artykułUK: UWAGA RODZICU! Pracujesz na Wyspach? Brytyjski rząd ma dla Ciebie prezent!