A A+ A++

​Donald Tusk został oficjalnie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Za jego wyborem głosowało 11 474 osób, przeciwko – 253. Szefem mazowieckich struktur PO został z kolei Jan Grabiec. Przeprowadzane w sobotę 23 października wybory wewnętrzne w PO kończą proces wyłaniania nowych władz partii wszystkich szczebli – od kół, przez struktury powiatowe (np. miejskie), regionalne, aż po skład zarządu, Rady Krajowej i nowego przewodniczącego.

W sobotę w 240 biurach PO w całej Polsce odbywały się wybory nowych władz Platformy kilku szczebli – szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego Platformy. Wybory były bezpośrednie – prawo udziału w nich mają wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej. Zorganizowano je na wzór wyborów państwowych. 

W lokalnych biurach partii ustawiono urny i powołano komisje wyborcze, które wydawały karty do głosowania. Kandydat na przewodniczącego partii był jeden – to Donald Tusk, który pełni obowiązki lidera partii.

Donald Tusk przewodniczącym PO

Jedynym kandydatem na szefa Platformy był Donald Tusk, choć jeszcze w lipcu, kiedy były premier wrócił do polskiej polityki, ubiegania się o kierowanie Platformą nie wykluczał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ostatecznie nie zdecydował się jednak na start.

Za wyborem Donalda Tuska głosowało 11 474 osób, przeciwko – 253.

“Dziękuję i gratuluję wszystkim zwycięzcom. Pokonani niech nie opuszczają rąk. Jesteście wszyscy jedną drużyną, a najważniejsza gra dopiero przed nami. Jeśli uwierzycie w wygraną, Polacy uwierzą w was” – napisał w niedzielę na Twitterze przewodniczący PO Donald Tusk.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSceny jak z gali wrestlingu w meczu piłkarskim. „The Rock” był pod wrażeniem
Następny artykułOgraniczenia w produkcji whisky i inny smak? Powodem zmiany klimatu