A A+ A++

Czas na to mają do 12 września. Miasto zdecydowało się na sprzedaż w trybie rokowań, ponieważ w trzech rozpisanych wcześniej przetargach nie było ofert kupna:

Włodzimierz Tutaj: Rokowania będą ważne, jeżeli wpłynie przynajmniej jedno zgłoszenie spełniające określone warunki. Tryb rokowań jest przewidziany w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Strony spotykają się, oferenci przedstawiają swoje propozycje. Oczywiście biorąc pod uwagę tę kwotę wyjściową – 5 milionów złotych brutto – jest to kwota, za jaką potencjalny oferent będzie mógł kupić – za tę lub wyższą oczywiście kwotę – dom Księcia. I tak naprawdę obecnie minimalna kwota, za jaką miasto może sprzedać tę nieruchomość.


– wyjaśnia Włodzimierz Tutaj rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy. Rokowania – w przypadku zgłoszeń – zostaną przeprowadzone 15 września br. o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Dom Księcia od kilku lat jest wyłączony z użytkowania i znajduje się w ofercie inwestycyjnej miasta.

Włodzimierz Tutaj: Całkowita powierzchnia użytkowa Domu Księcia wynosi ponad 10 000 metrów kwadratowych. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, budynek leży w strefie zabudowy usługowo mieszkaniowej i wraz z otoczeniem posiada dostęp do pełnego uzbrojenia miejskiego. Jeżeli rokowania zaplanowane na wrzesień zakończą się rozstrzygnięciem, akt notarialny kupna sprzedaży powinien zostać zawarty najpóźniej do 15 grudnia. Miasto przewiduje, że potencjalny oferent, potencjalny nabywca może zakupić tę nieruchomość w jednej lub też w dwóch ratach.

Dom Księcia powstał przed I wojną światową na zamówienie wielkiego księcia Michała Romanowa. Był wówczas największym gmachem mieszkalnym w Częstochowie.

fot. czestochowa.pl

Mimo doraźnych prac zlecanych przez kolejnych administratorów obiektu (kompleksowy remont przekraczał ich możliwości finansowe) jego stan przez powojenne dziesięciolecia się pogarszał. Dlatego okazały budynek decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego został ostatecznie wyłączony z użytkowania. W latach 2017-2018, już po tej decyzji, przeprowadzono w nim niezbędne prace zabezpieczające, zlecone przez ZGM TBS. W ich zakres weszła m.in. wymiana pokrycia dachu, naprawa i przemurowanie części zniszczonych ścian zewnętrznych, stabilizowanie ścian wewnątrz budynku, a także zamurowanie okien i balkonów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCORAZ BLIŻEJ DO BUDOWY CHODNIKA NA ŁAPIGUZIE
Następny artykułЕксперт прокоментував ранкову атаку безпілотників на Москву