A A+ A++

O interpretację wystąpił przedsiębiorca zajmujący się handlem w branży budowlanej, który nabył wspólnie z córką budynek mieszkalny jednorodzinny. Poprzedni właściciel wykorzystywał parter na działalność gospodarczą. Przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży w akcie notarialnym zaznaczono, że przedsiębiorca zrobi na parterze magazyn, a później, po rozbudowie, będzie tam sklep. Natomiast część mieszkalną, która znajduje się na piętrze, będzie użytkowała córka.

Obecnie budynek jest klasyfikowany jako mieszkalny. Przedsiębiorca zamierza zainwestować i dobudować część handlowo-usługową. Po wykonaniu inwestycji zmieni się klasyfikacja budynku. Na działalność gospodarczą będzie wykorzystywane około 67 proc. nieruchomości.

Czy w takim przypadku będzie mógł amortyzować firmową część budynku? Fiskus w interpretacji przypomniał, że wprowadzony przez Polski Ład zakaz amortyzacji nie obejmuje budynków i lokali użytkowych. Skoro więc przedsiębiorca wykorzystuje na działalność nieruchomość niemieszkalną, to może nadal naliczać odpisy amorty … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy plac zabaw dla dzieci – umowa podpisana
Następny artykułUwaga! Wypadek busa na A1. Autostrada w kierunku na Gliwice/Katowice zablokowana