A A+ A++

Kilka dni temu na kortach Crveny Zvezdy w Serbii doszło do przerażających scen po treningu tenisa. Ojciec 14-letniej zawodniczki zdenerwował się, że ta nie realizuje jego założeń w trakcie treningu. Agresor zaczął szarpać, ciągnąć za włosy, a później zrzucił dziecko z ławki. Gdy dziewczynka leżała napastnik zaczął ją kopać. Na porażające nagranie reaguje dawna serbska tenisistka Jelena Dokić.

Zobacz wideo
Dramat reprezentanta Polski. Dostał w oko, a potem drugi raz. Bez szans na MŚ 2022

“Wyobraź sobie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami”. Jelena Dokić o pobiciu młodej zawodniczki

Jelena Dokić w trakcie kariery wygrała 6 turniejów rangi WTA, a w 2001 roku dotarła do finału French Open. Zawodniczka w autobiografii przyznała się, że gdy była młoda, znęcał się nad nią ojciec Damir. Dokić mówiła wprost, że była poniżana, wyzywana i “paskudne wspomnienia pozostaną z nią na zawsze”. Nie mogła więc przejść obojętnie obok niedawno opublikowanego nagrania z ojcem agresorem w roli głównej. 

– Czuję się chora, zwymiotowałam i mam złamane serce po obejrzeniu tego – zaczęła długi wpis na Instagramie zawodniczka. – Myślicie, że to brutalne? Tak jest, ale to normalny dzień dla wielu z nas, którzy byli lub są wykorzystywani, zwłaszcza jako dzieci. Bicie, ciągnięcie za ucho, plucie nam w twarz, rzucanie nas na ziemię, uderzanie i kopanie. Kolejny dzień dla nas, w tym dla tej 14-letniej dziewczyny – stwierdza brutalnie Dokić.

Tenisistka urodzona w byłej Jugosławii przekonuje, że sytuacja z kortów w Serbii jest codziennością, a agresorzy podobni do ojca 14-latki mogą być bardziej brutalni. – Wyobraź sobie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Jest jeszcze gorzej. Właśnie dlatego o tym mówiłam i pisałam. Zawsze twierdziłam, że nie jestem pierwszą ani ostatnią, która przez to przechodziła. Teraz moje pytanie brzmi: czy zmieniło się to, w jaki sposób nasz sport i społeczeństwo sobie z tym radzą? – pyta wymownie była numer cztery rankingu WTA.

– Co z tą biedną dziewczyną. Kto będzie o niej mówił i ją chronił? Powiem ci z własnego doświadczenia – nikt. Mam tylko nadzieję, że tym razem ktoś pomoże, bo jest przestraszona i załamana. Ona dozna traumy na zawsze. Chodźcie wszyscy, media, media społecznościowe, gracze, byli gracze, dziennikarze. Udostępnijcie to, porozmawiajmy o tym, opublikujcie to, prześlijcie ponownie. Czas więc zrobić trochę hałasu – nawołuje na końcu wpisu Dokić.

Potrzebujesz wsparcia? 

116 111 – Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży dostępny całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Pomoc jest bezpłatna, anonimowa i dyskretna. Ponadto czat telefonu zaufania dostępny jest online.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUchodźcy z Ukrainy będą musieli pokrywać najpierw połowę, a potem trzy czwarte kosztów utrzymania. Kto będzie zwolniony z opłat?
Następny artykułAkcja Zima 2022/2023 [ Wiadomości ]