Jakie są sprawdzone sposoby na docenianie pracowników oraz motywowanie ich do działania? Jakie metody pozwalają zapewniać im odpowiedni poziom motywacji? Dostępnych opcji jest naprawdę wiele – wybór zależy od konkretnego celu, jaki chce się osiągnąć, rzeczywistych potrzeb zespołu oraz budżetu, którym się dysponuje. Oczekiwane rezultaty mogą przynieść na przykład atrakcyjne benefity pozapłacowe. Oryginalną nagrodę stanowią między innymi karty i kupony podarunkowe. Pożądanym świadczeniem dodatkowym jest także dofinansowanie posiłków pracowniczych. Już teraz sprawdź, dlaczego karta lunchowa to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli priorytetem jest troska o stan zdrowia zespołu!
Wpływ diety na jakość wykonywanej pracy – co warto wiedzieć?
Organizm głodnego człowieka wysyła charakterystyczne sygnały. Do tych objawów najczęściej zalicza się: ból głowy i brzucha, ogólne osłabienie, senność, rozdrażnienie, obniżenie nastroju oraz problemy ze skoncentrowaniem się na realizowanym w danym momencie zadaniu. Jeśli pracownicy dostrzegają u siebie takie symptomy, mają spore trudności z prawidłowym wywiązywaniem się z powierzonych im obowiązków. Spada ich produktywność i częściej popełniają błędy.
Dlatego, aby wesprzeć dobrostan pracowników warto zapewnić im benefit, który będą mogli wykorzystać w czasie przeznaczonym na przerwę lunchową zarówno w miejscu pracy, jak i home office. Warto zadbać także o wspólne przerwy, które wzmacniają integrację zespołu, co pozytywnie przekłada się na ich relacje i panującą w firmie atmosferę.
Karta lunchowa – jak z niej korzystać? Wskazówki dla użytkowników
Jak w praktyce działa karta żywieniowa? Dofinansowanie posiłków w postaci karty Lunch Pass Sodexo stanowi idealne rozwiązanie dla mniejszych, jak i większych firm działających w różnych branżach. Ten uniwersalny produkt to przykład bezpiecznego oraz wygodnego w użytkowaniu środka płatniczego, którego wykorzystanie pozwala pracownikom zapłacić za zakup drugiego śniadania lub lunchu. Ta nowoczesna karta jest akceptowana w wielu punktach gastronomicznych (np. kawiarniach, piekarniach czy restauracjach), serwujących różnorodne dania, sprawdza się także podczas składania zamówień przez Internet.
Główny atut karty żywieniowej stanowi zatem swoboda wyboru. Każdy użytkownik może wybrać posiłek zgodny z osobistymi upodobaniami smakowymi, uwzględniając przy tym rodzaj stosowanej diety, czy ewentualną alergię na niektóre produkty spożywcze. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki dedykowanym promocjom, pracownicy mogą zaoszczędzić i rozsądnie rozdysponować środki otrzymane na karcie od pracodawcy. Z kolei intuicyjna w obsłudze aplikacja mobilna służy bieżącej kontroli wydatków.
Zdrowe i regularne odżywianie się w godzinach pracy jest możliwe! Podsumowanie
Zbilansowana dieta i praca – jak pogodzić to ze sobą, jeśli nie ma się czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków? Z pomocą przychodzi karta lunchowa, dająca możliwość zaopatrzenia się w pełnowartościowe dania. Dostęp do takiego narzędzia wspiera w budowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, a co za tym idzie – pozwala pracownikom każdego dnia, konsekwentnie dbać o stan swojego zdrowia. Warto w praktyce przekonać się o potencjale drzemiącym w tym beneficie!
Artykuł sponsorowany
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS