A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Telefoniczna rejestracja

Jak tłumaczy urząd ww. sposób rejestracji został wybrany ze względu na pandemiękoronawirusa. Czemu akurat rejestracja odbywała się w sposób telefoniczny?

Nabór wniosków odbywał się po uprzednim, telefonicznym umówieniu się na termin złożenia wniosku w urzędzie. Telefonicznym, a nie internetowym, z uwagi na osoby, które nie posługują się urządzeniami on-linowymi.  Nie chcieliśmy by ta grupa mieszkańców zostałaby  pozbawiona możliwości umówienia się na złożenie wniosku – informuje Marzena Adamczyk, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. – O takiej formie kontaktu informowaliśmy i taka też została podana do publicznej wiadomości – dodaje naczelnik.

Dodatkowo urząd informuje, że, po uwzględnieniu spostrzeżeń z wcześniejszych edycji programu dofinansowań, rejestracja telefoniczna miała być wstępnym etapem „selekcji” – po poznaniu w trakcie rozmowy z wnioskodawcą indywidualnych szczegółów wniosku, pracownik urzędu miał oceniać, czy ten spełnia wszystkie wymogi do przyznania dofinansowania.

Jak podaje urząd, pierwsze próby telefonicznych zgłoszeń miały miejsce już 28 grudnia, dzwoniący w tym terminie nie byli zapisywani na listę.

Pierwszy zapis nastąpił 29 grudnia o 7.00, a telefon pracownicy urzędu obsługiwali do 12. Przez ten czas na listę wpisano 130 osób. Zapisy odbywały się też przez kolejne dni – do 4 stycznia włącznie chęć złożenia wniosku zadeklarowało 310 jaworznian – listę zamknięto.

Budżet dopłat

Na dopłaty w tej edycji programu przewidziano 629 tys. zł. Umowy na dofinansowania będą zawierane do momentu wyczerpania środków, zgodnie z kolejnością na liście. Ze względu na różną wysokość dofinansowań, obecnie nie wiadomo, ilu mieszkańców otrzyma od urzędu miejskiego pieniądze.

Osoby, które w pierwszym terminie nie dostaną dofinansowania, zostaną zapisane na listę rezerwową – możliwość podpisania umowy otrzymają w przypadku rezygnacji mieszkańców, którzy zrezygnowali z wymiany źródła ogrzewania, bądź też w przypadku udostępniania na dodatkowych środków przez urząd miejski.

Lista osób, z którymi zostanie podpisana umowa na dofinansowanie, będzie znana po weryfikacji wszystkich wniosków.

Urząd miejski przypomina też o naborze wniosków do programu „Czyste powietrze”. Więcej informacji uzyskać można w  Wydziale Ochrony Środowiska pod numerem  (32) 61 81 965 lub na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Czuję się oszukana w związku z niemożliwością złożenia wniosku o dotację”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPogoda: Uwaga na oblodzenia w 12 województwach. Zagrożenie lawinowe w Karkonoszach
Następny artykułSzachy robią furorę na Twitchu. Rusza wirtualny turniej