A A+ A++

Pierwsze zajęcia w pracowni „Port Polkowice” przy Szkole Podstawowej nr 3 za nami. Z bezpłatnej pomocy w nauce korzystają dzieci z Ukrainy. To miejsce przygotowane specjalnie dla uczniów, pozostających w ukraińskim systemie nauczania. Zajęcia odbywają się pod okiem ukraińskojęzycznego opiekuna.

Pawilon funkcjonuje w czasie, kiedy czynna jest szkoła. Przebywać w nim może około 20-osobowa grupa.

– To miejsce, które ma służyć uczniom ukraińskim do nauki i pracy, którzy pozostają w systemie ukraińskim, czyli nie uczęszczają do naszych polkowickich szkół – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Akcję i cały Port prowadzi Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych, przyczyniając się do tego, żeby uczniowie znaleźli bezpieczny azyl do nauki i do pracy codziennej – podkreśla.

Z mobilnej pracowni mogą korzystać ukraińscy uczniowie w wieku od 7-18 lat. Dzieci i młodzież mogą przyjść do Portu, uczyć się, odrabiać lekcje, grać w planszówki i bezpiecznie spotykać się z rówieśnikami. Otoczone są opieką wykwalifikowanego wychowawcy z Ukrainy, a najważniejsze, ze mogą pobyć razem w swoim środowisku.

– Port Polkowice pokazuje kierunek, w jakim można wesprzeć młodzież ukraińską w tym, żeby uczyć się spokojnie, bezpiecznie, ale również wychodzić z domu. Dzieci przychodzą tutaj i mogą być w różnym wieku. Mają tutaj sprzęt, mają tablety, mogą się tutaj uczyć. Mają opiekę osób, które mówią również po ukraińsku – mówi Agata Juzyk, dyrektor programowa Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych. – Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 3, a przede wszystkim z samorządem pozwala nam testować i wprowadzać takie innowatorskie rozwiązania. Mamy nadzieję, że takie miejsca będą powstawały – dodaje.

Korzystanie z przestrzeni pracowni, w ramach projektu „Wsparcie dla dzieci z Ukrainy w Polsce” jest bezpłatne dla zapisanych uczestników. Wystarczy skontaktować się z opiekunem, który przyjmuje zgłoszenia pod numerem tel. 579-203-152.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomylił przejścia graniczne i stracił…samochód
Następny artykułSuska „Nadzieja” znowu spisała się na medal!