Wisła Sandomierz zwyciężyła 2-0 (1-0) GKS Nowiny w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu po golach Jakuba Mażysza. W 1/2 finału wiślacy zagrają z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Wiślacy mecz rozpoczęli w ustawieniu z wysuniętym Jakubem Mażyszem, co dało efekt w 24. minucie. Kapitan gości Jarosław Piątkowski odważnie ruszył na bramkę rywala z prawej strony i dograł wzdłuż linii końcowej do Mażysza, który golem sfinalizował akcję. GKS miał swoją okazję w pierwszej połowie, jednak piłkarze nie potrafili tego wykorzystać.

Druga część spotkania pomyślnie rozpoczęła się dla Wisły. Po niemal podobnej akcji Mażysz ponownie pokonał bramkarza gospodarzy.

Mecz półfinałowy z KSZO 1929 został zaplanowany na 12 lipca.

4 lipca 2020, 17:00 – Nowiny
GKS Nowiny 0-2 Wisła Sandomierz
Jakub Mażysz 24, 47

GKS: 95. Bartosz Gugulski – 4. Karol Bujak (60, 22. Karol Boszczyk), 6. Bartosz Kuzincow, 18. Przemysław Cichoń, 5. 5. Jakub Hińcza (70, 77. Wojciech Niebudek) – 20. Kacper Grzela (77, 15. Dawid Dorowski), 13. Mateusz Gadomski, 10. Radosław Szmalec, 19. Marcin Kołodziejczyk (60, 8. Paweł Tomczyk), 7. Bartosz Papka – 21. Jakub Olearczyk.

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski (85, 98. Michał Wilk), 8. Jakub Siedlecki, 7. Marcin Sudy (65, 60. Mirosław Kmiotek), 6. Marcel Tyl, 17. Krzysztof Zawiślak (46, 11. Kamil Bełczowski) – 99. Jakub Mażysz.

żółte kartki: Szmalec – Wojcinowicz, Bełczowski, Siedlecki.

sędziował: Adam Jamka (Kielce).