– Ze wszystkich kandydatur, jakie mogła wysunąć Koalicja Obywatelska, wskazanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na potencjalnego premiera jest stosunkowo najmniej złe. Po stronie „totalnej opozycji” nie ma dobrych liderów – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Kłopotliwe nadzieje opozycji”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Schetyna ucieka przed Kaczyńskim – mówi Adam Bielan, europoseł PiS, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– Niby-komedia, niby-thriller polityczny, a tak naprawdę kinowa wersja Soku z Buraka – ot i cała „Polityka” Patryka Vegi – stwierdza Piotr Gociek w tekście „Goło i niewesoło”.
– Nic się nie stało, naprawdę nic się nie stało. Informacja o tym, że nie istnieje jeden gen homoseksualizmu, nie ma najmniejszego znaczenia ani dla wiernych nauczaniu Biblii chrześcijan, ani dla zwolenników ideologii LGBTQ+ –pisze Tomasz P. Terlikowski w artykule „Naturalne, nienaturalne – moralne?”.
– Boris Johnson, który miał doprowadzić nawet do twardego brexitu, stracił ster. Znów nie wiadomo, kiedy Wielka Brytania wyjdzie z UE – zauważa Olivier Bault w tekście „Brexit: ostatnie starcie?”.
– Wierzę w inteligentny interwencjonizm – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju,w rozmowie z Piotrem Gabryelem i Jackiem Przybylskim.
– Tanie loty i dostępne wycieczki do krajów egzotycznych sprawiły, że turystyka przestała być dobrem luksusowym. Miliony turystów zadeptują miejsca, które pragnęli zwiedzić. Lokalsi mają ich dość – zauważaJoanna Bojańczyk w tekście „Raje utracone”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak: Hitler i Stalin – w 80. rocznicę napaści dwóch lewaków na Polskę.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 września 2019.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS