A A+ A++

Wózek lub skuter o napędzie elektrycznym czy sprzęt elektroniczny – do 31 sierpnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd”. Nie warto zwlekać!

Tegoroczny budżet programu „Aktywny samorząd” jest rekordowy – to blisko 182 mln zł. Dzięki temu każda osoba spełniająca określone warunki będzie mogła liczyć na pomoc m.in. w likwidacji uciążliwych barier ograniczających jej aktywność zawodową i społeczną.

Rekordowy budżet przeznaczony na realizację programu pozwolił zwiększyć kwoty dofinansowań do zakupu wózka o napędzie elektrycznym (do 25 tys. zł), skutera o napędzie elektrycznym (do 7,5 tys. zł) czy na zakup sprzętu elektronicznego. Do 10 proc. zmniejszono również wymagany udział własny przy ubieganiu się o dofinansowanie do zakupu sprzętu elektronicznego dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i dysfunkcją wzroku oraz do 25 proc. – udział własny przy dofinansowaniu zakupu skutera o napędzie elektrycznym lub napędu elektrycznego do wózka.

Moduł I programu „Aktywny samorząd”, w ramach którego do końca sierpnia można składać wnioski, zakłada dofinansowanie działań likwidujących bariery: transportową, w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, w poruszaniu, a także dofinansowanie opieki nad osobą zależną.

Wniosek szybko złożysz przez internet

Dużą zmianą i nowością jest fakt, że w tym roku wnioski można składać za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia www.sow.pfron.org.pl. To spore ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami – wniosek złożą bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać z pomocy kreatora wniosków, infolinii, punktów konsultacyjnych czy mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej.

UW Olsztyn

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMF: Skarb Państwa nie może żądać odsetek od właścicieli obligacji o ujemnym oprocentowaniu
Następny artykułWęgry z najwyższą inflacją w UE. Polska na drugim miejscu